آزادراه تهران- شمال بهمن ماه افتتاح می شود ، قطعه دوم، تا اوایل سال 1400

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت تدبیر و امید برای ساخت قطعه نخست آزادراه تهران- شمال که همین ماه افتتاح می شود بیش از یک میلیارد دلار هزینه کرده است.

آزادراه تهران- شمال بهمن ماه افتتاح می شود ، قطعه دوم، تا اوایل سال 1400

محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در حاشیه بازید از آخرین مراحل ساخت و تکمیل قطعه یک آزادراه تهران- شمال در جمع خبرنگاران اضافه نمود: زمان تحقق وعده های دولت در ارتباط با طرح های عمرانی به ویژه آزادراه تهران- شمال فرا رسیده و امروز این خبر را می دهم که در همین ماه آزادراه تهران- شمال افتتاح می شود.

وی تاکید کرد که با وجود تلاش دشمن برای فشار اقتصادی و توقف طرح های عمرانی هیچ طرح عمرانی در کشور متوقف نشده است و قطعه یک آزادراه سرانجام به بهره برداری می رسد.

به گفته نوبخت از سال 1375 تا مدتی پیش، شرایط پیشرفت آزادراه تنها 17 درصد بود و با تلاش دولت تدبیر و امید قطعه یک آزادراه اکنون با پیشرفت 99 درصدی در آستانه بهره برداری قرار گرفته است.

نوبخت در خصوص برنامه دولت برای ساخت قطعه دوم آزادراه گفت: تا اوایل سال 1400 قطعه دوم نیز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی گفت: همچنین برای ساخت قسمتی از قطعه چهارم که به قطعه سوم آزادراه متصل می شود، دستور تخصیص 85 میلیارد تومان اعتبار صادر شد.

به گزارش ایرنا، آزادراه تهران-شمال جهتی 121 کیلومتری در چهار قطعه است که مراحل مطالعاتی آن از سال 1353 شروع شده و حدود 20 سال از اجرای عملیات ساخت آن می گذرد، قطعه اول از تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید همت و بزرگراه آزادگان شروع می شود و در امتداد دره کن پس از عبور از حاشیه روستای سولقان به تدریج از منطقه کوهستانی توچال عبور کرده و سپس توسط تونل بلند تالون به طول 4870 متر این رشته کوه را قطع کرده و در دامنه های شاقتصادی آن در منطقه دو آب شهرستانک قرار می گیرد.

از آن پس، جهت به موازات جاده قدیم کرج- چالوس امتداد می یابد و در دره سرهنگ وارد تونل البرز بطول 6400 متر شده و در پل زنگوله خارج می شود، سپس با عبور از ارتفاعات البرز به موازات جاده موجود کرج-چالوس تا شهر چالوس ادامه یافته و در نهایت با یک تقاطع غیر همسطح به کمربندی چالوس- تنکابن متصل می شود.

منبع: چمدان

به "آزادراه تهران- شمال بهمن ماه افتتاح می شود ، قطعه دوم، تا اوایل سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادراه تهران- شمال بهمن ماه افتتاح می شود ، قطعه دوم، تا اوایل سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید