حاجی میرزایی: هیچ یک از مسائل ما خارج از ساحت های شش گانه سند تحول نیست

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، وزیر آموزش وپرورش گفت: هیچ یک از مسائل ما خارج از ساحت های شش گانه سند تحول نیست لذا کمبودی در اسناد بالادستی نظام تعلیم و تربیت نداریم و باید برای اجرایی کردن این اسناد اقدام کنیم.

حاجی میرزایی: هیچ یک از مسائل ما خارج از ساحت های شش گانه سند تحول نیست

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ اخبار جدید، محسن حاجی میرزایی صبح امروز در دیدار صمیمانه ای که با مدیران حوزه ستادی در سالن اجتماعات ساختمان شهید رجایی انجام شد، بر ضرورت گفتگوی بیشتر و تقریب نظرات تأکید و اظهار کرد: سازمان ها همانند انسان ها دارای حیاتی محدود هستند که به مرور از توانایی آن ها کاسته می گردد و روزی دچار مرگ می شوند لذا طول عمر متوسط سازمان ها همانند انسان ها است، اما سازمان ها می توانند با کوشش با شادابی به حیات خود ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه نظام تعلیم و تربیت باید بداند به چه سمت و سویی حرکت می نماید، گفت: گاهی اوقات به مرورزمان مسائل، محدودیت ها و موانع موجب فراموشی اهداف یک سازمان می گردد؛ لذا در بسیاری از موارد علیرغم کوشش بعضی دستگاه ها بازهم مأموریت اصلی آن ها مغفول مانده است.

وی گفت: سند تحول اهداف و جهت گیری های مختلف تعلیم و تربیت را معین نموده است، اما آیا در نظام سنجش ما نیز همین اهداف مورد ارزیابی قرار می گیرند؟ لذا این موضوع ها باید موردتوجه قرار گیرد.

وزیر آموزش وپرورش اظهارکرد: چشم انداز یک مجموعه فقط نباید روی کاغذ مکتوب شده باشد، بلکه چشم انداز درک روشن اعضای یک مجموعه از اهداف وآینده سازمان خود و حرکت به سمت آن است.

وی اضافه نمود: هیچ مدیری حق ندارد به علت مسائل و محدودیت های موجود از مسئولیت های اصلی کوتاه بیاید واز اهداف غافل گردد، زیرا تعلیم و تربیت بار خطیری است که بر عهده ما گذاشته شده است لذا باید تمام کوشش خود را برای تحقق اهداف آن به کار گیریم.

وی بالندگی و سرزندگی را برای یک کشور حیاتی دانست و توضیح داد: باید سازمانی داشته باشیم که به خلاقیت های ما عرصه ظهور و بروز دهد و عرصه خدمتی ما محل تجلی همه ارزش های ناب باشد.

حاجی میرزایی اظهارکرد: سند تحول مجموعه ای مدون و ساختاربندی است که هنوز روی کاغذ است لذا باید این سند تبدیل به عمل گردد و به مفهوم تربیت چند ساحتی تبدیل گردد و این مهم ترین مأموریتی است که باید انجام گردد و احتیاجمند کوشش همه افراد است.

وی با اشاره اتخاذ روش های حمایتی نادرست از قشر مستضعف در ابتدای انقلاب توضیح داد: به جای یاری به افراد احتیاجمند باید شرایطی را فراهم کنیم تا آن ها بتوانند روی پای خود بایستند لذا اگر چنین نگردد احتیاج های آن ها پایانی ندارد و همیشه اقدامات حمایتی باید ادامه یابد.

عضو کابینه تدبیر و امید گفت: در خیلی از موارد ما قادر نیستم مشکل خود را در قالب یک مسئله ارائه دهیم و یا اینکه مسئله را نمی توانیم به خوبی شرح دهیم لذا مسئله زمانی حل می گردد که به خوبی ارائه گردد و یکی از معضلات امروز جامعه عدم ارائه درست و مناسب مسائل است.

وی بر فعال کردن همه ظرفیت های موجود تأکید و مطرح کرد: باید تفکر حل مسئله را در جامعه اشاعه دهیم تا مجموعه های ستادی زنده و پویایی داشته باشیم لذا هرکسی باید برای تحقق اهداف کوشش کند.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره ساحت های شش گانه سند تحول گفت: هیچ یک از مسائل ما خارج از ساحت های شش گانه سند تحول نیست لذا کمبودی در اسناد بالادستی نظام تعلیم و تربیت نداریم و باید برای اجرایی کردن این اسناد اقدام کنیم.

وی در مورد عدالت آموزشی اظهارکرد: باید فرصت های آموزشی باکیفیت بهتر و مناسبت تری توزیع گردد و در صورت عدم ایجاد فرصت های آموزشی با کیفیت جامعه را با مسائلی روبرو خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حاجی میرزایی: هیچ یک از مسائل ما خارج از ساحت های شش گانه سند تحول نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: هیچ یک از مسائل ما خارج از ساحت های شش گانه سند تحول نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید