درخواست یاری از دولت برای تامین هزینه های مدارس غیردولتی

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: با توجه به مشکل مدارس غیردولتی برای پرداخت حقوق معلمان، از دولت برای درخواست همراهی با این مدارس را داشتیم.

درخواست یاری از دولت برای تامین هزینه های مدارس غیردولتی

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با خبرنگار درباره رسیدگی به شرایط مدارس غیردولتی با توجه به تعطیلی مدارس برای کنترل شیوع کروناویرورس و مشکل این مدارس برای پرداخت دستمزد معلمان اظهار کرد: با توجه به تعطیلی مدارس خانواده ها نسبت به پرداخت شهریه این مدارس گلایه دارند از طرفی معلمان باید حق الزحمه خود را دریافت نمایند که موسسان با مشکل روبرو شدند و در این شرایط دولت باید از آنها حمایت کند.

او ادامه داد: از دولت درخواست داریم تا برای پرداخت حق الزحمه کارکنان و معلمان مدارس غیردولتی وارد عمل گردد در غیر این صورت دچار مشکل خواهند شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین به موضوع بازگشایی مدارس هم اشاره و توضیح داد: قطعا تا 30 فروردین باید شرایط مدارس و اتمام سال تحصیلی مشخص تکلیف گردد تا دانش آموزان و خانواده ها از این نگرانی خارج شوند.

میرزاده اضافه نمود: در مشخص تکلیف اتمام سال تحصیلی نباید هرگز به آغاز سال تحصیلی آینده خللی وارد گردد و تاکید بر بدون تغییر ماندن سال تحصیلی کاملا قطعی است.

او همچنین به آنالیز زمان آنالیز کنکور هم اشاره و اظهار کرد: طی جلسه ای که این هفته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعضای شورای سنجش و پذیرش برگزار می نماید، موضوع زمان و چگونگی برگزاری کنکور آنالیز خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "درخواست یاری از دولت برای تامین هزینه های مدارس غیردولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست یاری از دولت برای تامین هزینه های مدارس غیردولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید