مصر دومین کشور جهان از لحاظ حبس بیشترین تعداد روزنامه نگاران شد

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، کمیته بین المللی حمایت از روزنامه نگاران در بیانیه ای اعلام کرد که مصر در سال 2015 پس از چین در جایگاه دوم کشورهایی واقع شده است که بیشترین تعداد روزنامه نگاران را زندانی کرده اند.

مصر دومین کشور جهان از لحاظ حبس بیشترین تعداد روزنامه نگاران شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، کمیته بین المللی حمایت از روزنامه نگاران در بیانیه خود گفت که تنها در سال جاری (2015) در سطح جهان 199 روزنامه نگار زندانی شده اند و این در حالی است که تعداد روزنامه نگاران زندانی در سال گذشته 221 نفر بود.

در این بیانیه آمده است که مصر شاهد بدترین شرایط در زمینه آزادی بیان بود به گونه ای که در جایگاه دوم از لحاظ تعداد روزنامه نگاران زندانی در جهان قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر امنیت ملی را بهانه ای برای سرکوب معارضین قرار داده است به گونه ای که 23 روزنامه نگار مصری در سال جاری زندانی شدند در حالی که در سال گذشته 12 روزنامه نگار در این کشور زندانی شدند.

در این گزارش اشاره شده است که در سال 2012 (در دوره ریاست جمهوری محمد مرسی) هیچ روزنامه نگاری در مصر زندانی نبود.

آمار رسمی درباره تعداد روزنامه نگاران زندانی در مصر وجود ندارد اما سازمان های حقوقی اعلام کرده اند که تعداد آنها ده ها نفر است و علاوه بر آن از زمان انقلاب 25 ژانویه در سال 2011 و به دنبال عزل محمد مرسی در 3 جولای 2013 تعدادی از روزنامه نگاران کشته و یا زخمی شده اند.

منبع: تسنیم

به "مصر دومین کشور جهان از لحاظ حبس بیشترین تعداد روزنامه نگاران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصر دومین کشور جهان از لحاظ حبس بیشترین تعداد روزنامه نگاران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید