نشست فوق العاده ناتو در باره بحران ادلب

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، در پی رویارویی سوریه و ترکیه در ادلب، با تقاضای آنکارا، ناتو نشست فوق العاده برگزار می کند.

نشست فوق العاده ناتو در باره بحران ادلب

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، سازمان اتلانتیک شمالی ناتو در پی حمله شب گذشته (پنجشنبه 8 اسفند) سوریه به نیروهای ترکیه در ادلب و درخواست آنکارا امشب نشست فوق العاده برگزار می کند.

به گزارش ایرنا، ینس استولتنبرگ دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با انتشار پیامی در توئیتر گفت که این سازمان به درخواست ترکیه ماده چهارم خود را اجرایی و نشست فوق العاده برگزار می کند.

وی در این پیام افزود: این نشست در سطح نمایندگان دائمی کشورهای عضو برگزار شده و آخرین تحولات سوریه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  • تنش روسیه و ترکیه بالا گرفت | صحبت از انتقام سخت

استان ادلب در شمال غرب سوریه در هفته های اخیر شاهد درگیری های شدید بین نیروهای ارتش این کشور با تروریست های مورد حمایت برخی کشورهای خارجی به ویژه ترکیه برای آزادسازی آخرین پایگاه اصلی تروریست ها در سوریه است.

  • 34 نظامی ترکیه در حمله هوایی به ادلب کشته شدند
  • ترکیه و سوریه در آستانه جنگ

ادامه پیشروی های ارتش سوریه برای محاصره تروریست ها در آخرین پایگاه های خود در مناطق شمال غرب این کشور در استان های ادلب و حلب، تنش جدیدی را میان آنکارا و دمشق ایجاد کرده و تنش های نظامی میان 2 طرف را رقم زده است.

در جدید ترین تنش ها، دیده بان حقوق بشر سوریه پنجشنبه شب گفت که دست کم 34 نظامی ترکیه در حمله هوایی در حومه ادلب کشته شدند.

استان ادلب 11 درصد از خاک سوریه را تشکیل می دهد و نیروهای سوری در ماه های اخیر بخش های زیادی از آن را آزاد کرده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "نشست فوق العاده ناتو در باره بحران ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست فوق العاده ناتو در باره بحران ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید