پس از برقراری ثبات در بغداد؛ منطقه سبز هم بازگشایی شد

خبرگزاری رسمی عراق از بازگشت آرامش و ثبات کامل به شهر بغداد اطلاع داد و خاطرنشان کرد که منطقه سبز این شهر نیز باز شده است.

پس از برقراری ثبات در بغداد؛ منطقه سبز هم بازگشایی شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری رسمی عراق واع امروز سه شنبه از بازگشایی منطقه سبز (المنطقة الخضراء) بغداد اطلاع داد.

واع بیان کرد که منطقه سبز به روی شهروندان عراقی باز شده است. ورودی های این منطقه پس از رخدادهای اخیر بغداد، برای عموم بسته شده بود.

منطقه سبز یکی از مهم ترین مناطق شهر بغداد است؛ نهادهای دولتی و بیشتر سفارت های خارجی در این منطقه است.

این خبرگزاری تأکید کرد که وضعیت در بغداد به ثبات رسیده و زندگی نیز به روال عادی خود بازگشته است.

به گزارش واع، بازگشایی منطقه سبز، پس از موفقیت مذاکرات بین دفتر [عادل عبدالمهدی] نخست وزیر و تظاهرات کنندگان و شروع مرتفع ساختن مطالبات قانونی آنان با دستور نخست وزیر صورت گرفت.

همچنین، منابع عراقی از تحرکات محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق و کمیسیون های مجلسی برای برآورده کردن مطالبات معترضان اطلاع دادند.

واع همچنین به سخنرانی برهم صالح رئیس جمهور عراق اشاره و تأکید کرد که این سخنرانی نیز باعث افزایش آرامش در عراق شده است.

صالح روز گذشته در سخنرانی خود، خواهان تشکیل شورای خدمات رسانی شد تا مسئله انتصابات در ادارات دولتی را بر عهده گیرد و آن را از فساد دور کند.

وی همچنین تأکید کرد که باید در قانون انتخابات بازبینی صورت گیرد تا بار دیگر به فرآیند انتخاباتی در عراق، اعتماد گردد.

رئیس جمهور عراق در واکنش به شایعه تیراندازی نیروهای امنیتی عراق به سمت تظاهرات کنندگان گفت که دولت عراق هیچ گونه دستوری در مورد هدف قرار دادن شرکت کنندگان در تظاهرات نداده است.

تظاهرات در شهرهای جنوبی عراق از سه شنبه نهم مهر ماه جاری شروع شد و تقریبا در اکثر شهرها به سرانجام رسیده است. بخشی از این تظاهرات، در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و نبود اشتغال بود، ولی بخشی از آن، در پی آشوب و ایجاد هرج و مرج در این شهرهاست.

منابع خبری عراق به سندی اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد رسانه های غربی-عربی مخالف محور مقاومت وظیفه پوشش گسترده این تظاهرات را بر عهده دارند و آمریکا نیز حمایت خارجی این تظاهرات را بر عهده دارد (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "پس از برقراری ثبات در بغداد؛ منطقه سبز هم بازگشایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از برقراری ثبات در بغداد؛ منطقه سبز هم بازگشایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید