اجرای طرح کاداستر در 55 هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: طرح کاداستر با هدف نقشه برداری با جزییات کامل و معین تکلیف مالکیت اراضی، پارسال در سطح 55 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین اجرا شد.

اجرای طرح کاداستر در 55 هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین

به گزارش از، پرویز عبدی مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: طرح کاداستر یا حدنگاری با هدف نقشه برداری با جزییات کامل و مشخص تکلیف مالکیت اراضی، پارسال در سطح 55 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین اجرا شد و در حال حاضر برای 17 هزار هکتار، نقشه نهایی حدنگاری قطعات و پلاک ها تهیه شده است.

عبدی افزود: همچنین پارسال برای پیشبرد این طرح، نقشه برداری زمینی و تهیه تصاویر هوایی بیش از 30 هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین و گویاسازی اطلاعات توصیفی از آن ها به انجام رسید.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه اطلاعات مربوط به اراضی در طرح کاداستر در نهایت برای ثبت و صدور سند به سازمان ثبت اسناد و املاک ارسال می شود، گفت: تا به امروز اطلاعات مربوط به 33 هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین که نقشه برداری آن ها در طرح کاداستر اجرا شده برای ثبت نهایی و صدور سند به سازمان ثبت اسناد و املاک ارسال شده است.

این مقام مسوول با بیان اینکه مشخصات ثبتی، کاربری و شرایط بهره برداری و مختصات جغرافیایی اراضی در این طرح مشخص می شود، گفت: اجرای طرح کاداستر یا حدنگاری در راستای اجرای قانون جامع حدنگاری مصوب سال 93 از سال 94 در اراضی کشاورزی استان قزوین آغاز شده است.

عبدی با اشاره به نقش طرح کاداستر در تثبیت مالکیت اراضی کشاورزی و ساماندهی آنها، یادآور شد: هدف از اجرای طرح های کاداستر تهیه نقشه قطعات اراضی کشاورزی، برداشت اطلاعات توصیفی مالکیت اراضی کشاورزی و رفع تداخلات در این زمینه و بررسی و تهیه گزارش شرایط حقوقی اراضی است.

او یادآور شد: طرح کاداستر یا حدنگاری باید در سطح 173 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین اجرایی شود که تا به امروز اطلاعات و نقشه برداری از بیش از 85 هزار هکتار آن اجرا شده است.

به گفته مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان؛ در طرح حدنگاری از طریق نقشه برداری ثبتی و پایش ماهواره ای، اطلاعات اراضی به ثبت رسیده و جمع آوری می شود.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اجرای طرح کاداستر در 55 هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح کاداستر در 55 هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید