قلعه نویی: شاید لیاقت تیم ملی را نداشته باشم، به من ظلم شد

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، در این دو سال ونیم که اینجا بودم مظلومیت گل گهر را دیدم، نمی خواهم در موردش صحبت کنم ولی به بعضی مسائل ورود می کنم. اولا از شخص ایمان عتیقی، هیات مدیره باشگاه و محمد اسفندیارپور تشکر می کنم که در این فرازونشیب ها خیلی پشت من بودند.

قلعه نویی: شاید لیاقت تیم ملی را نداشته باشم، به من ظلم شد

سرمربی تازه تیم ملی فوتبال می گوید تا لحظه ای که باشد اصول خود را زیر پا نخواهد گذاشت.

به گزارش ایسنا، تیم فوتبال گل گهر سیرجان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی مقابل فولاد خوزستان با یک گل به رجحان رسید و حریف پرسپولیس در مرحله بعد شد. امیر قلعه نویی در نشست خبری پس از این ملاقات اظهار کرد: در زندگی ام فرازونشیب های زیادی دیده ام ولی این لحظه، لحظه ای است که نمی دانم از چه کلماتی استفاده کنم. بعضی اوقات زبان آدم قاصر است.

وی اضافه نمود: اولاً راجع به فولاد صحبت می کنم، فولاد تیم بسیار خوبی است، خیلی خوب بازی کرد و به منصوریان تبریک می گویم. وقتی 9 نفره شدند هم نظم تیمی را داشتند. فوتبال رو به جلویی را ارائه دادند. خوزستانی ها این مدل فوتبال را دوست دارند، با زمان کمی که منصوریان داشت این کار مهم را انجام داد.

سرمربی گل گهر سیرجان در ادامه گفت: در این دو سال ونیم که اینجا بودم مظلومیت گل گهر را دیدم، نمی خواهم در موردش صحبت کنم ولی به بعضی مسائل ورود می کنم. اولا از شخص ایمان عتیقی، هیات مدیره باشگاه و محمد اسفندیارپور تشکر می کنم که در این فرازونشیب ها خیلی پشت من بودند. من فکر می کنم عتیقی انتهای معرفت و اخلاق و هر چه بگویی هستند. 40 سال در ورزش بودم کارهایی که عتیقی برایم انجام داد همواره در خاطرم خواهد ماند. نمی خواهم به ریز جزئیات آن بپردازیم. واقعا نمی دانم به عتیقی و مدیران باشگاه چه بگویم.

قلعه نویی ادامه داد: دو سال ونیم خیلی خوبی داشتم. حتی بعد از آن رای (کسر هفت امتیاز از گل گهر در فصل گذشته) فشار من بالای 20 رفت و تیم پزشکی بالای سر من بود. رأیی که ظالمانه بود. ولی ما باز آغاز کردیم و آغاز کردیم و آغاز کردیم، از نو آمدیم و برندی درست کردیم. الان گل گهر در باشگاه داری و فوتبال چه بخواهند چه نخواهند، برند شده است. با بودجه ای معمولی و یکسری بازیکنانی که راجع به آن ها چه بگویم.

وی اضافه نمود: راه مان را خیلی خوب رفتیم، با همه مسائلی که برای مان رخ داد و فرازونشیب هایی که داشتیم. راه خوبی بود چون مردی به نام عتیقی آن بالا بود و مجموعه او این بستر را خیلی خوب درست کرد. بعد از آن اتفاق شاید اگر هر فرد دیگری مدیریت باشگاه بود، الان گل گهر در لیگ یک بود ولی آنقدر مدیریت باشگاه خوب بود که ما سال قبل برگشتیم و چهارم شدیم. الان هم خداراشکر با همه بدشانسی ها و اشتباهاتی که داشتیم و اتفاقاتی که افتاد، فکر می کنم چهارمی برای تیمی که در سال چهارم است، بد نیست. هرچند جایگاه مان می توانست بهتر باشد. اگر بعد از بازی رفت با فولاد همان روند را ادامه می دادیم الان جایگاه مان بهتر بود ولی بازهم جایگاه خوبی داریم.

سرمربی گل گهر سیرجان در ادامه در مورد مردم استان کرمان صحبت و بیان کرد: مردم کرمان بسیار نجیب هستند، نزدیک به سه سال در سیرجان بودم و از مردم این شهر بسیار ممنون هستم انسان های با محبتی هستند. همین بازی آخر هم خیلی نسبت به من محبت داشتند. با این بازیکنان واقعا من ثروتمند بودم. هر کجا کار کردم توانستم به غیر از دو مقطع کوچک که نمی خواهم خاطرات تلخ را باز کنم هرکجا بودم بازیکنان با قلب شان برایم بازی کردند.

بازیکنانم مانند پسرانم بودند

قلعه نویی ادامه داد: شاید یکی از مدیریت هایی که من بلد بودم این بود که کاری کردم بازیکنانم با قلبشان بازی نمایند. جاهایی بوده که ما 5 ماه پول نگرفتیم و 6 ماه زمین تمرین نداشتیم ولی همان موقع هم بازیکنان خیلی خوبی داشتم. سال جاری و این دوره واقعا بازیکنان مانند پسران من بودند مثل هوتن هستند و برای من سنگ تمام گذاشتند. وقتی می دیدم رگ گردنشان در زمین بیرون می زند، شرمسار شان می شدم ولی باشگاه هم چیزی کم نگذاشت.

وی توضیح داد: گل گهر چه از نظر ساختاری، چه از نظر پرداختی، پاداشی و... یک باشگاه بسیار و بسیار حرفه ای است و این مجموعه اگر راه خودش را ادامه بدهد باشگاه گل گهر در سال های آینده برندی در آسیا خواهد شد. چون از راس هرم تا پایین، باشگاه داری مدرن مدنظرشان است. یک مدیر اجرایی بسیار قوی مانند اسفندیار پور هم حضور دارد که کار را خوب جلو می برد.

قلعه نویی در ادامه با قدردانی از همه اهالی رسانه گفت: از اهالی رسانه تشکر می کنم. بعضی مانند یک برادر کنار ما بودند. اگر چیزی بوده ما را حلال کنید.

شاید لیاقت جایگاهی که برایم در نظر گرفته اند نداشته باشم

سرمربی تازه تیم ملی فوتبال در ادامه گفت: در جایگاه تازهم من سرباز مردم هستم. مخلص مردم و کشورم ایران هستم. یک دوره به من پیشنهاد دادند. اخلاق مداری کردم و باشگاه تصمیم گرفت. گفتند نه. یک ماه پیش هم بیانیه دادم و اعلام انصراف کردم. الان هم تکلیفم است. نمی گویم آن چنان قابلیت دارم ولی این جایگاهی که برایم در نظر گرفته اند، شاید لیاقتش را هم نداشته باشم ولی از همه باشگاه ها به خاطر بیانیه هایشان تشکر می کنم.

منبع: عصر ایران

به "قلعه نویی: شاید لیاقت تیم ملی را نداشته باشم، به من ظلم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: شاید لیاقت تیم ملی را نداشته باشم، به من ظلم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید