بهره برداری از بوستان بخشی فرد تا اردیبهشت ماه

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، بوستان بخشی فرد در مساحت 2 هزار و 500 متر به همت سازمان نوسازی شهر تهران در محله نظام آباد منطقه 7 در حال ساخت است و اردیبهشت ماه به بهره برداری می رسد.

بهره برداری از بوستان بخشی فرد تا اردیبهشت ماه

وبلاگ اخبار جدید-زینب زینال زاده: چند سالی است که نوسازی بافت های فرسوده در دستور کار شهرداری مناطق قرار گرفته و مدیران شهری با ارائه تسهیلات تلاش می کنند شهفرایندان را به این کار ترغیب و تشویق کنند.

فرایند نوسازی در منطقه 7 فرایند خوبی داشته است و به گفته کاوه حاجی علی اکبری، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، حدود 51 درصد بافت فرسوده این منطقه با مشارکت شهفرایندان نوسازی شده است.

افزایش تراکم جمعیتی از نتایج و پیامدهای نوسازی بافت های فرسوده است و به همین سبب توجه به نیاز و مطالبات جمعیت ساکن در املاک نوسازی شده لازم و ضروری است.

  • نیازی که در محله ها نباید از آن غافل شد

حاجی علی اکبری با تایید این مطلب گفت: سرعت در فرایند نوسازی بافت های فرسوده در سال های گذشته موجب شد تا با افزایش تراکم جمعیتی در محله ها از جمله محله نظام آباد در منطقه روبرو شویم.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: بنابراین برای بهبود کیفیت زندگی شهفرایندان در محله های نوسازی شده، اراضی مستعد شناسایی و با همکاری نهادهای متولی، اقدام به ساخت فضاهای سبز کردیم.

به گفته او زمین مناسبی در محله نظام آباد به ساخت بوستان اختصاص داده شده است که اردیبهشت ماه سال آینده با عنوان بوستان بخشی فرد، بهره برداری می شود.

عباس مافی، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار منطقه 7، در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: فضای سبز محله نظام آباد کم است و این نیاز با افزایش ساخت و ساز و تراکم جمعیت بیشتر احساس شد.

به گفته او زمین مناسبی برای ساخت بوستان در محله نظام آباد وجود نداشت: در خیابان بخشی فرد، حدود 15 تا 18 خانه فرسوده وجود داشتند که به معضل اجتماعی تبدیل شده بودند. موقعیت این املاک برای ساخت بوستان مناسب بود. بنابراین با تلاش شهردار منطقه و مدیران شهرداری تهران با تملک آنها و قرار دادن در اختیار سازمان نوسازی شهر تهران، عملیات ساخت بوستان بخشی فرد آغاز شد.

به گفته مافی، بهره برداری از این بوستان علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز منطقه، معضلات محله نظام آباد را کاهش می دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "بهره برداری از بوستان بخشی فرد تا اردیبهشت ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از بوستان بخشی فرد تا اردیبهشت ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید