تظاهرات دانشگاهیان و مردم الجزایر در سی و پنجمین هفته پیاپی

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، دانشگاهیان به همراه اقشار مختلف مردم الجزایر در سی و پنجمین سه شنبه پیاپی در الجزیره و شهرهای مختلف الجزایر تظاهرات کردند.

تظاهرات دانشگاهیان و مردم الجزایر در سی و پنجمین هفته پیاپی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه الجزایری الخبر الیومی، استادان، دانشجویان ، کارکنان دانشگاه ها در کنار اقشار مختلف مردم الجزایر امروز در پایتخت و شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کردند و با سردادن شعارهایی خواهان برکناری تمام عناصر وابسته به نظام عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق این کشور از قدرت شدند.

این تظاهرات ساعت 10 صبح به وقت الجزیره از مقابل دانشگاه ها آغاز شد و اقشار مختلف مردم در طول جهت به صفوف دانشگاهیان می پیوستند. تظاهرات نمایندگان می خواستند در مقابل مجلس قانونگذاری الجزایر تجمع نمایند اما نیروهای امنیتی از این کار جلوگیری کردند، به همین سبب تظاهرنمایندگان به سمت میدان شهداء حرکت کردند.

نیروهای امنیتی حضور گسترده ای در میدان شهداء الجزیره داشتند. با وجود این، تظاهرات دانشگاهیان و مردم الجزایر بدون هیچ گونه درگیری انتها یافت.

دانشگاهیان و روشنفکران الجزایری معتقدند وجود عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه در قدرت سبب می گردد تا این نظام باز فراوری گردد، لذا پیش از برگزاری هرگونه انتخابات در کشور باید عناصر مزبور از صحنه سیاست و قدرت حذف شوند تا انقلاب به اهداف خود برسد. در مقابل، احزاب و شخصت های سیاسی قرار دارند که معتقدند ساختار دولت باید حفظ گردد چرا که در غیر این صورت، الجزایر دچار آشوب و هرج و مرج خواهد شد. بنابراین، انتخابات باید در چارجوب قانون اساسی کنونی برگزار گردد.

بر همین اساس، رئیس جمهور موقت الجزابر 12 دسامبر (15 آذر ماه) را به عنوان روز انتخابات ریاست جمهوری اعلام نموده است و تاکنون 145 نفر درخواست نامزدی در این انتخابات را به کمیته ملی و مستقل انتخابات این کشور ارائه نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تظاهرات دانشگاهیان و مردم الجزایر در سی و پنجمین هفته پیاپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات دانشگاهیان و مردم الجزایر در سی و پنجمین هفته پیاپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید