خانۀ مدرنی که مثل مار زیر صخره پنهان شده!

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، مکانی که خانۀ چوژی در آن ساخته شده، حالتی صخره ای و نسبتا پر شیب دارد و به همین دلیل قبلا هیچ کس آن جا را مناسب ساخت خانه نمی دانست. اما استودیوی سازنده نگاه متفاوتی داشت و می خواست اقامتگاهی بسازد که با چالش های این مکان ناهموار مطابقت داشته باشد. آن ها می خواستند از مکانی ظاهرا بی استفاده برترین استفاده را بکنند.

خانۀ مدرنی که مثل مار زیر صخره پنهان شده!

به گزارش فرادید؛ به همین دلیل بود که آن ها تصمیم گرفتند خانه را دقیقا مطابق با جای گیری درخت ها و صخره های محیط بسازند؛ انگار که خانه نیز دقیقا بخشی از همین محیط طبیعی است. آن ها این خانه را یک جور معماری استتارنموده توصیف می نمایند که به جای غلبه بر محیط، خودش را با آن ترکیب نموده است.

وینو دانیل، مدیر استودیو می گوید: مردم اغلب دوست دارند که بتوانند چشم انداز های زیبا را از درون خانه شان ببینند، اما به این فکر نمی نمایند که خود خانه ممکن است به تصویری آزاردهنده در دل چشم انداز تبدیل گردد. ما اولین کسانی بودیم که می خواستیم در این منظرۀ بکر ساختمان بسازیم و بنابراین می خواستیم آن را تا حد امکان از چشم پنهان کنیم. می خواستیم این خانه در چشم انداز محو گردد؛ مثل ماری که در یک روز گرم در زیر یک صخره چنبره زده است.

دیوار ها و سقف این خانه کاملا خمیده و پیچ در پیچ هستند و به این ترتیب فضا های متنوعی را می آفرینند. منظرۀ سقف خانه که از شیشه و یک ستون پیچ خورده تشکیل شده، شبیه به یک گرداب است و نام خانه نیز از همین جا گرفته شده (چوژی در زبان محلی این منطقه به معنی گرداب است).

مصالح به کار رفته در ساخت این خانه نیز جالب توجه هستند: از بطری های پلاستیکی گرفته تا سیمان، شیشه و البته کاهگل. طراحی داخلی خانه هم حالتی مینیمالیستی دارد که در گوشه و کنار یک فضای نشیمن اصلی، دو اتاق خواب، آشپزخانه و حمام را جای داده است.

منبع: فرارو

به "خانۀ مدرنی که مثل مار زیر صخره پنهان شده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانۀ مدرنی که مثل مار زیر صخره پنهان شده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید