درگیری نیروهای حفتر با نیروهای دولت وفاق ملی در جنوب پایتخت لیبی

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، نیروهای شرق لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر امروز از درگیری با نیروهای دولت وفاق ملی در اطراف شهر غریان واقع در جنوب غربی پایتخت این کشور خبر دادند.

درگیری نیروهای حفتر با نیروهای دولت وفاق ملی در جنوب پایتخت لیبی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار جدید، مرکز اطلاع رسانی اتاق عملیات الکرامه وابسته به نیروهای حفتر در بیانیه ای گفت که این نیروها با نیروهای دولت وفاق ملی در اطراف شهر غریان درگیر شده اند.

در این بیانیه آمده است که نیروهای حفتر پایگاه های شبه نظامیان مزدور، شورای بنغازی و الزاویه در حومه غریان و غوط الریح را هدف قرار داده اند و خودروهای امدادرسانی در حال انتقال زخمی ها به بیمارستان غریان هستند.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، هواپیماهای وابسته به نیروهای حفتر دیشب اردوگاه الکیمیاء تاجوراء در طرابلس پایتخت لیبی را بمباران کردند.

مرکز اطلاع رسانی نیروهای حفتر در بیانیه ای گفت که اتاق عملیات نیروی هوایی وابسته به نیروهای حفتر منطقه مرزق را منطقه عملیاتی اعلام نموده که بزودی تمامی عناصر چادی مستقر در این منطقه از آن خارج خواهند شد.

حمله نیروهای حفتر به مصراته

شبکه سعودی العربیه نیز گزارش کرد که نیروهای حفتر روز آدینه(دیروز) نیز یک پایگاه تعمیر و نگهداری هواپیماهای جنگی و پهپادها در شهر مصراته را بمباران کردند.

در چند روز گذشته نیروهای حفتر حملات هوایی خود به شهر مصراته را افزایش داده اند و اهداف و پایگاه های نظامی به خصوص دانشکده هوایی مصراته را هدف قرار داده اند.

قوات مصراتة(نیروهای مصراته) از جمله گروه هایی هستند که در کنار نیروهای دولت وفاق ملی در غرب لیبی با نیروهای حفتر در حال جنگ هستند.

نیروهای حفتر از بیش از چهار ماه پیش حملات به طرابلس را با هدف تصرف این شهر شروع نموده اند و طبق آمارهای سازمان ملل تا کنون نزدیک به یک هزار نفر کشته و بیش از پنج هزار نفر زخمی شده و علاوه بر آن 100 هزار نفر نیز از خانه و کاشانه خود آواره شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "درگیری نیروهای حفتر با نیروهای دولت وفاق ملی در جنوب پایتخت لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری نیروهای حفتر با نیروهای دولت وفاق ملی در جنوب پایتخت لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید