زیردریایی خودران ساخته می گردد

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، شرکت لاکهید مارتین قراردادی 12.3 میلیون دلاری با سازمان دارپا امضا نموده تا نخستین مرحله از پروژهمانتا ری را شروع کند.

زیردریایی خودران ساخته می گردد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ اخبار جدید به نقل از دیلی میل، شرکت لاکهید مارتین قراردادی 12.3 میلیون دلاری با سازمان دارپا امضا نموده تا نخستین مرحله از پروژهمانتا ری را آغاز کند.

لاکهید مارتین که برای آغاز برنامه مانتا ری توسط دارپا انتخاب شده قرار است یک زیردریایی عظیم که خودران است و انسان در آن دخالتی ندارد را بسازد.

طبق این قرارداد آژانس دارپا بودجه تحقیق، توسعه و ساخت یک وسیله نقلیه بدون سرنشین برای زیر آب را تأمین می نماید.

این ماشین نظامی در نوع خود بی نظیر است و با برد طولانی دارای قابلیت بارگیری خواهد بود که بدون احتیاج به دخالت انسان مأموریت هایی را انجام می دهند.

لاکهید مارتین، شرکت هوافضا، تجهیزات نظامی و امنیت اطلاعات آمریکایی، برای آغاز مرحله اول برنامه مانتا ری 12.3 میلیون دلار دریافت نموده است.

براساس این قرارداد 52 درصد از کارها در West Palm Beach، فلوریدا انجام خواهد شد و سایر کارها درCherry Hil نیوجرسی و مکان های مختلفی در سراسر آمریکا انجام می گردد.

تخمین زده می گردد این قرارداد در ژانویه 2021 میلادی تکمیل گردد؛ برنامه مانتا ری برای دستیابی به قابلیت اطمینان بالا و استقامت گسترده در طیف گسترده ای از محیط های دریایی، از سیستم های پیشرانه، سنجش و مدیریت انرژی بهره می برد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "زیردریایی خودران ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیردریایی خودران ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید