سخنگوی وزارت خارجه: آمریکا لقمه بزرگتر از دهانش برداشته است

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، سخنگوی وزارت امور خارجه به خبر استعفای برایان هوک رئیس سابق گروه اقدام در وزارت خارجه آمریکا واکنش نشان داد.

سخنگوی وزارت خارجه: آمریکا لقمه بزرگتر از دهانش برداشته است

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، سیدعباس موسوی در توئیتی نوشت: تفاوتی بین جان بولتون، برایان هوک یا الیوت آبرامز نیست؛ وقتی سیاست آمریکا در قبال ایران مطرح است؛ مقامات آمریکایی لقمه بزرگتر از دهان خود برداشته اند. برای مایک پمپئو، دونالد ترامپ و آیندگان هم به همین صورت است.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز گذشته با تایید خبر استعفای برایان هوک، الیوت آبرامز نماینده فعلی آمریکا در امور ونزوئلا را جایگزین وی معرفی کرد.

پمپئو توضیح داد: پس از خاتمه دوره برایان هوک، الیوت آبرامز علاوه بر مسوولیت های خود به عنوان نماینده ویژه در ونزوئلا، سمت نماینده ویژه برای ایران را نیز به عهده خواهد گرفت.

برایان هوک که از حدود دو سال پیش به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور ایران منصوب شد، به هدف اصلی سیاست موسوم به فشار حداکثری دست نیافت و معین نیست استفاده از یک نومحافظه کاری که در ماجرای کودتای ونزوئلا ناموفق بوده است و پیش از این هم در رسوایی دیگری در تاریخ آمریکا مشارکت داشته، درست یک هفته پیش از طرح قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت که از پیش شکست آن هویدا است، با چه هدفی انجام می گردد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "سخنگوی وزارت خارجه: آمریکا لقمه بزرگتر از دهانش برداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی وزارت خارجه: آمریکا لقمه بزرگتر از دهانش برداشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید