سیمرغ و ظفر آماده پرتاب شدند

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، سخنگوی فضایی وزارت دفاع گفت: ماهواره بر سیمرغ و ماهواره ظفر جهت طی فرایند پرتاب در پایگاه فضایی امام خمینی(ره) آماده شدند.

سیمرغ و ظفر آماده پرتاب شدند

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، مهندس حسینی سخنگوی فضایی وزارت دفاع با اشاره به انتقال ماهواره بر سیمرغ و ماهواره ظفر جهت انجام فرایند پرتاب به پایگاه فضایی امام خمینی(ره)، گفت: زیرساخت های پایگاه فضایی با انجام عملیات های موردنیاز آماده پرتاب است و 200 فرایند اصلی توسط 30 تیم و ارتباطات موردنیاز با 6 استان جهت انجام عملیات برقرار شده است.

وی با بیان این که ماهواره بر سیمرغ و ماهواره ظفر پروژه های تحقیقاتی هستند، اظهار کرد: ماهیت پروژه های تحقیقاتی و فناورانه به این صورت است که در این فرایند یک طرح ریزی وجود دارد و گام های فرایند مطابق طرح ریزی پیش می رود و مطابق نتایجی که از هر گام حاصل و تحلیلی که روی داده ها و نتایج اتفاق می افتد، تصمیمات لازم برای ادامه کار گرفته می گردد.

سخنگوی فضایی وزارت دفاع با تاکید بر این که اولین زمانی که همه شرایط فراهم گردد، عملیات پرتاب انجام خواهد شد، اعلام کرد: فرایند پرتاب ماهواره ظفر با ماهواره بر سیمرغ به دلیل تست تکنولوژی های جدید دارای شرایط پیچیده است.

حسینی گفت: آنچه در اجرای این پروژه اهمیت دارد، برداشت گام به گام داده برداری ها و انجام تحلیل ها است تا دانشمندان ما بتوانند با تحلیل داده برداری گام های بعدی را برای پروژه های آینده بردارند.

وی در سرانجام تأکید کرد: موفقیت در مرحله پرتاب یک دستاورد خواهد بود و امیدواریم این دستاوردها ما را به هدف نهایی رسانده و با موفقیت ماهواره را در مدار قرار دهیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "سیمرغ و ظفر آماده پرتاب شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیمرغ و ظفر آماده پرتاب شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید