عربستان 1000 موشک می خرد

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، شرکت بوئینگ گفت بیش از هزار موشک به عربستان می فروشد.

عربستان 1000 موشک می خرد

به گزارش وبلاگ اخبار جدید به نقل از یورونیوز، وزارت دفاع آمریکا اظهار داشت که شرکت بوئینگ بیش از هزار موشک هوا به زمین و ضدکشتی به ارزش بیش از دو میلیارد دلار به عربستان سعودی خواهد فروخت.

طبق اعلام پنتاگون و بنا به یکی از دو قراردادی که با شرکت بوئینگ امضاء شده است این شرکت آمریکایی موشک های کروز (SLAM ER) عربستان را نوسازی خواهد کرد. در این قرارداد یک میلیارد و 972 میلیون دلاری پیش بینی شده است که بوئینگ به نشانه حمایت از دولت عربستان 650 موشک جدید نیز به ریاض تحویل دهد.

جزئیات این قرارداد در سندی که وزارت دفاع ایالات متحده روزانه در مورد قراردادهای منعقد شده خود منتشر می کند اعلام شده است. بوئینگ نوسازی موشک های عربستان و تحویل موشک های جدید به عربستان را تا سال 2028 میلادی به سرانجام خواهد رساند.

موشک کروز هوا به زمینFree Right

برد موشک های کروز هوا به زمین بوئینگ که با استفاده از فناوری جی پی اس (GPS) هدایت می شوند حدود 290 کیلومتر است.

ارزش دومین قرارداد امضاء شده با بوئینگ نزدیک به 660 میلیون دلار خواهد بود. بنا به این قرارداد بیش از 400 موشک ضدکشتی هارپون (Harpoon Block II) به عربستان تحویل داده می شود.

رسانه های آمریکا: واشنگتن سامانه های ضد موشکی پاتریوت را از عربستان خارج می کند

در بیانیه ای که پنتاگون در این مورد منتشر کرده آمده است که با قراردادهای امضاء شده با بوئینگ تولید موشک های هارپون تا سال 2026 ادامه خواهد یافت. بنا به اعلام وزارت دفاع آمریکا این قراردادها همچنین امکان از سرگیری تولید موشک های کروز (SLAM ER) را فراهم می کند.

عربستان در حالی قرار است این نوع از موشک های کروز را از آمریکا تحویل بگیرد که در جریان تنش های سال گذشته در خلیج فارس تاسیسات نفتی این کشور مورد حمله قرار گرفت. تنش های سال گذشته همچنین با حمله به چند نفت کش در نزدیکی تنگه هرمز همراه بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "عربستان 1000 موشک می خرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان 1000 موشک می خرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید