فارس من، پیشرفت حوزه فناوری جعلی و واقعی بودن مدرک تحصیلی را آسان کرده است

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه های مختلفی برای راستی آزمایی مدرک تحصیلی وجود دارد، گفت:پیشرفت حوزه فناوری و اطلاعات جعلی و واقعی بودن مدرک تحصیلی را آسان کرده است.

فارس من، پیشرفت حوزه فناوری جعلی و واقعی بودن مدرک تحصیلی را آسان کرده است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ اخبار جدید، مخاطبان وبلاگ اخبار جدید موضوع راستی آزمایی مدرک تحصیلی مسئولین کشور را مطرح کرده و از وبلاگ اخبار جدید خواستارگفت وگو با مسئولان شدند که وبلاگ اخبار جدید نیز برحسب وفای به عهد این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

داود محمدی نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در رابطه با راستی آزمایی مدرک تحصیلی مسئولان گفت: تائیدیه تحصیلی از گذشته وجود داشته است هم در مورد آموزش و پرورش و هم دانشگاه ها؛ به این صورت که وقتی شخصی مدرک خود را به سازمانی ارائه می کرد تأییدیه تحصیلی هم از او می خواستند.

وی ادامه داد: دریافت تأییدیه تحصیلی به این معنا بود که از آن مؤسسه صادر کننده مدرک سؤال می کردند این فرد دارای چه مدرک تحصیلی است که آن مؤسسه نیز مدارک تحصیلی را بررسی و تأییدیه تحصیلی فرد را صادر می کرد و ارزش آن از خود مدرک بالاتر بود چرا که فرد در صادر کردن آن دخیل نبود.

پیشرفت حوزه فناوری جعلی و واقعی بودن مدرک تحصیلی را آسان کرده است

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه های مختلفی برای راستی آزمایی مدرک تحصیلی وجود دارد، یادآور شد: با توجه به اینکه فناوری در تمام دنیا توسعه پیدا کرده است مدرک هر فردی در سیستم های مختلف ثبت می شود. مؤسسه ای که این مدرک را دریافت می کند به عنوان مثال مجموعه ای در حد شورای نگهبان خیلی سریع باید با مؤسسات صادرکننده مدرک ارتباط برقرار کند که مدرک فرد مورد نظر جعلی یا واقعی است.

محمدی تأکید کرد: پیشرفت حوزه فناوری و اطلاعات جعلی یا واقعی بودن مدرک تحصیلی را آسان کرده است. اینکه بعد از یک سال وقتی که فردی وارد یک کار می شود و استفاده خود را از مدرک جعلی خود می برد و پس از آن می فهمند که مدرک آن فرد جعلی بوده است، درست نیست باید قبل از آن صحت و سقم مدرک تعیین شود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فارس من، پیشرفت حوزه فناوری جعلی و واقعی بودن مدرک تحصیلی را آسان کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، پیشرفت حوزه فناوری جعلی و واقعی بودن مدرک تحصیلی را آسان کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید