مبتلایان به فشار خون چقدر نمک بخورند؟

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، متخصص قلب و عروق گفت: افراد مبتلا به فشار خون بهتر است مصرف نمک را به طور کامل قطع کنند.

مبتلایان به فشار خون چقدر نمک بخورند؟

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، منوچهر قارونی در مصاحبه با فارس درباره علائم بیماری فشار خون گفت: اولین علامت فشار خون بی علامتی است مگر در مراحل شدید که با علائمی مانند سردردُ سرگیجه و حالت تهوع و تنگی نفس شدید خود را نشان می دهد که البته این مرحله بسیار پیشرفته است

قارونی با بیان اینکه فشار خون چون ارثی است به طور اتفاقی تعیین می شود گفت: فشار خون نرمال می تواند عدد 12 روی 8 و 120 روی 80 باشد البته در بیماران مبتلا به فشار خون ترجیح می دهیم فشار خون بالاتری داشته باشند، به دلیل اینکه فشار خون عوارضی مانند تنگی عروق دارد و در این دسته افراد باید خون با فشار بیشتری به عروق برسد.

وی عنوان کرد: فشار خون نارسایی قلب، درد پا، نارسایی مغزی را در پی دارد و ممکن است باعث سکته قلبی و سکته مغزی شود.

قارونی گفت: فشار خون معمولا ارثی است و در خانواده هایی که سابقه دارند باید مصرف نمک به شدت کاهش پیدا کند. افراد بالای 65 سال باید هر سه ماه یکبار به پزشک مراجعه کنند و داروهای خود را قطع نکنند، این دسته از افراد باید بدانند فشار خون قطع شدنی نیست و باید مصرف دارو همواره ادامه داشته باشد.

این متخصص قلب و عروق با بیان اینکه بهترین دستگاه برای تست فشار خون دستگاه جیوه ای است گفت: ممکن است دستگاه های دیجیتال با یک یا دو درجه اختلاف را نشان دهد. این باور که بدن به بالا بودن فشار خون عادت می کند اشتباه است و فردی که به یکباره دچار افزایش فشار خون می شود خطرناک تر است.

وی شرح داد: هیچ عاملی به اندازه مصرف نمک باعث افزایش فشار خون نمی شود و افراد مبتلا به فشار خون باید استفاده از نمک در غذا را ممنوع کنند به دلیل اینکه مصرف میوه هایی مانند سیب می تواند نمک بدن را تامین کند.

منبع: جام جم آنلاین

به "مبتلایان به فشار خون چقدر نمک بخورند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبتلایان به فشار خون چقدر نمک بخورند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید