اولین پارک فناوری ونزوئلا با استفاده از تجربه پارک فناوری پردیس ایران تاسیس شد

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، رئیس جمهور ونزوئلا در مراسم افتتاح اولین پارک علم و فناوری ونزوئلا، با اشاره به بازدید خود از پارک فناوری پردیس گفت: نخستین پارک علم و فناوری ونزوئلا با استفاده از تجارب ایران و الگوی گیری از پارک فناوری پردیس تأسیس شده است.

اولین پارک فناوری ونزوئلا با استفاده از تجربه پارک فناوری پردیس ایران تاسیس شد

به گزارش وبلاگ اخبار جدید و به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، در مراسم افتتاح نخستین پارک علم و فناوری کشور ونزوئلا، نیکولاس مادورو رئیس جمهور این کشور با اشاره به سفر خود به ایران و بازدید از پارک فناوری پردیس گفت: در سفر به ایران به دعوت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور بازدیدی از پارک فناوری پردیس داشتم که شگفت زدگی من و همراهانم را در پی داشت. پس از این بازدید، پارک فناوری پردیس به عنوان الگویی از توجه به علوم کاربردی و سرمایه گذاری لازم برای توسعه علمی، مالی و صنعتی مورد مطالعه نهاده شد و با افتتاح نخستین پارک علم و فناوری ونزوئلا، اولین گام در راستای نیل به توسعه علم و فناوری این کشور برداشته شده است.

در این مراسم که با حضور حجت الله سلطانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس و جمعی از وزرای کشور ونزوئلا و نمایندگانی از کشورهای مختلف برگزار گردید، مادرو با اشاره به رشد و توسعه علم و فناوری در ایران گفت: کلیه دانشمندان و محققان جهان را به بازدید از ایران و پارک فناوری پردیس تشویق می کنم. بخش های گوناگون در آنجا با بهره گیری از سرمایه گذاری خصوصی و دولتی، توسعه علوم کاربردی برای فراوری کلیه محصولات را پیش می برند. در آنجا 300 پروژه از سوی 300 شرکت به اجرا گذاشته شده و به صنعتی سازی و ارتقاء محصولاتِ در خور احترام دست یافته اند.

رئیس جمهور ونزوئلا افتتاح نخستین پارک علم و فناوری ونزوئلا را الگوگیری از پارک فناوری پردیس و پیشرفتهای علم و فناوری ایران برشمرد و گفت: پیشرفت ونزوئلا در کلیه بخش ها متکی به دانش آن در حوزه های علم و فناوری پیشرفته است و باید به وسیله اتحاد با کشورهای برادر نظیر جمهوری اسلامی ایران و به وسیله برادری و مودت عمیق با 33 کشور عضو جامعه سالک با جایگزین کردن محصولات و نوآوری و فراوری ملی به کلیه تحریم ها انتها دهیم.

بر اساس این گزارش، توسعه روابط علم و فناوری ایران و ونزوئلا از سال 1398 و با سفر معاون علمی، فناوری، بهداشتی و آموزشی رئیس جمهور ونزوئلا به ایران وارد مرحله جدیدی شده است. نیکلاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا و جمعی از وزرا و معاونان ریاست جمهوری این کشور طی سفر به ایران و پس از دیدار های رسمی، 23 خرداد 1401 از پارک فناوری پردیس بازدید کردند.

در این بازدید وزرای امور خارجه، کشاورزی، ارتباطات، علوم و تکنولوژی، حمل و نقل و گردشگری ونزوئلا، نیکلاس مادورو را همراهی می نمایند.مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، در سال 1401پس از بازدید از پارک خطاب به میزبانان ایرانیِ خود گفت: ما از شما در حوزه ایجاد و توسعه پارک های فناوری الهام گرفته ایم و بسیار علاقه مندیم با یاری، همراهی و حمایت شما این کار را در ونزوئلا انجام دهیم.

هم چنین نمایشگاه دستاوردهای فناورانه جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا شهریور 1401 با حضور 82 شرکت دانش بنیان از جمله 18 شرکت از پارک فناوری پردیس در کاراکاس برگزار گردید و علاوه بر دانشمندان و فناوران این کشور، مادورو رئیس جمهور ونزوئلا هم از این نمایشگاه بازدید کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اولین پارک فناوری ونزوئلا با استفاده از تجربه پارک فناوری پردیس ایران تاسیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین پارک فناوری ونزوئلا با استفاده از تجربه پارک فناوری پردیس ایران تاسیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید