تلاش برای توسعه ژئوپارک قشم با حضور نمایندگان ژئوپارک های پیروز

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، از سوی سازمان زمین شناسی نشست و کارگاه آموزشی بین المللی توسعه ژئوپارک های جهانی یونسکو در بهمن ماه برگزار خواهد شد و در این رویداد در خصوص اشتراک گذاری تجربیات پیروز در زمینه توسعه ژئوپارک های جهانی بحث و مصاحبه خواهد شد.

تلاش برای توسعه ژئوپارک قشم با حضور نمایندگان ژئوپارک های پیروز

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، نخستین نشست و کارگاه آموزشی بین المللی توسعه ژئو پارک های جهانی یونسکو از 17 تا 19 بهمن ماه جاری در ژئوپارک جهانی قشم برگزار می شود.

شناسایی و توسعه پتانسیل جدید ژئو پارک در سطح ملی، ترویج و گسترش مفهوم ژئوپارک در ایران و جهان و همچنین تشویق و هدایت مسئولان محلی به معرفی و ثبت ژئوپارک های جدید و همچنین کشورهای همسایه در منطقه مهمترین هدف برگزاری این نشست و کارگاه آموزشی است.

در این رویداد نمایندگانی از کشورهای دارای ژئوپارک های جهانی پیروز حضور دارند و همچنین نمایندگان و فعالان کشورها اقدام به ثبت ژئو پارک های جدید خواهند کرد. علاوه بر آن تبادل نظر و اشتراک گذاری تجربیات پیروز در زمینه توسعه ژئوپارک های جهانی به عنوان برنامه اصلی این نشست خواهد بود.

ژئوپارک جهانی قشم پس از دو سال تلاش و پیگیری مسوولان و کارشناسان در اردیبهشت ماه سال جاری به عنوان تنها ژئوپارک ایران و خاورمیانه در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد و از طرف یونسکو نیز به عنوان محور توسعه ژئوپارکهای منطقه پیشنهاد شده است.

ایران نیز به واسطه آن یکی از 6 کشور صاحب ژئوپارک در قاره آسیا بعد از چین، مالزی، کره، ژاپن و ویتنام و به عنوان یکی از 19 کشور جهان بطور رسمی کاندیدای بهره مندی از این امتیاز شده است.

ژئوپارک جهانی قشم به عنوان نخستین ژئوپارک ایران یکی از منحصر به فردترین ژئوپارک های جهان است که به واسطه قرار دریافت در کنار سواحل زیبای خلیج فارس و جنگل دریایی حرا، چندین پدیده شاخص زمین شناسی را در خود جای داده و به پارک زمین شناسی ایران تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تلاش برای توسعه ژئوپارک قشم با حضور نمایندگان ژئوپارک های پیروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش برای توسعه ژئوپارک قشم با حضور نمایندگان ژئوپارک های پیروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید