20+1 مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره آسیا (قسمت اول)

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، شاید بسیاری از ما زمانی که قصد مسافرت به دیگر کشور ها را داریم، آخرین مقصدی که به آن فکر می کنیم قاره آسیا باشد. ولی نباید این موضوع را نادیده گرفت که این قاره پهناور پر از شگفتی است. با خبرنگاران همراه باشید تا بهترین مقاصد گردشگری این قاره پهناور را مرور کنیم.

20+1 مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره آسیا (قسمت اول)

1: معبد آشیانه ببر، بوتان

معبد آشیانه ببر، صومعه مقدسی که روی صخره ای در ارتفاع 915 متری بالای دره پرو ساخته شده است. بر اساس یک افسانه، حدود 1300 سال قبل در این معبد گورو رینپوچ بر پشت یک ماده پلنگ پرنده سوار و مذهب بوتانی را به مذهب بوداییسم تبدیل کرد. این معبد مناظر منحصر به فرد و مسحور کننده ای دارد و دیدن آن از نزدیک خالی از لطف نیست. تاریخچه نهفته پشت این صومعه آن را با ارزش تر و منحصر به فردتر می کند.

2: سیم ریپ، کامبوج

سیم ریپ مرکز استانی به همین نام واقع در کامبوج است. یکی از مشهورترین مکان های این منطقه معبد آنگکور است. علاوه بر این معبد در این شهر می توان از مساجد، معابد، بازار قدیمی و روستای فرهنگی کامبوج دیدن کرد. با وجود اینکه توریست های زیادی جذب این مکان می شوند اما خیلی شلوغ نیست. همچنین شما می توانید با فرهنگ و عادات مردم بومی منطقه آشنا شوید.

3: طبیعت حفاظت شده باکیو، لائوس

این منطقه به منظور حفاظت از نوعی میمون به نام دراز دست کاکل سیاه ایجاد شده است. برای دیدن کاکل سیاه ها و جنگلی زیبا و همچنین آبشاری در این جنگل می توانید از تور تفریحی تجربه جیبون استفاده کنید که شامل سه ساعت کوه پیمایی در طول رودخانه نم اِنگا خواهد بود. باید بگوییم که شما چنین تجربه ای را هیج جای دیگری پیدا نخواهید کرد. در این سفر خاطره انگیز شما از طبیعتی زیبا دیدن خواهید کرد و در ضمنً آن می توانید به تماشای میمون دراز دست کاکل سیاه بنشینید که به نظر می رسید، منقرض شده است.

4: کوالا لامپور، مالزی

کوالا لامپور پایتخت کشور مالزی است. این شهر به خاطر سرگرمی ها و همچنین جاهای مختلفی که می توان از آن ها دیدن کرد، به مکانی شگفت انگیز برای توریست ها مبدل شده است. از جمله توریستی ترین مناطق این شهر می توان به شهرک چینی ها، برج های دوقلوی پتروناس، معبو باتو و بازار مرکزی آن اشاره کرد. در این شهر جاهای دیدنی متنوع و قدیمی، ساختمان های سنتی و مدرنی وجود دارند.

5: خلیج هالانگ، ویتنام

خلیج هالانگ به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. حدود 3،000 جزیره در این ناحیه وجود دارد که حدود 1،600 نفر در روستاهایی روی این جزایر زندگی می کنند. زیبایی طبیعت این ناحیه شما را حیرت زده خواهد کرد و این اطمینان را به شما می دهد که از تمام نقاط آن بازدید کنید.

6: زمین های تغییر شکل یافته دانژیا، چین

زمین های تغییر شکل یافته دانژیا جزو مناظر زیبایی است که تنها در کشور چین یافت می شوند و نمونه مشابهی ندارد. این زمین ها به خاطر وجود شن های قرمز و فشار وارد شده از طرف زمین به آن ها تشکیل شده اند. این ناحیه در سال 2010 میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

7: روستای رنگین کمان، تایوان

چندی پیش مردی روستایی به نام هونگ یانگ فو و ملقب به پدربزرگ رنگین کمان، نقاشی کردن روی زمین و دیوارهای روستا را شروع کرد. این روستا متعلق به ارتش است، از همین رو وی تصمیم گرفت تا آن را تبدیل به روستایی رنگین کند. این روستا مکانی زیبا با داستانی منحصر به فرد است که شما عاشق زیبایی آن خواهید شد.

8: تاج محل، هندوستان

سال 1632 میلادی امپراطور هند دستور ساخت مسجد تاج محل را به منظور حفظ یاد و خاطره همسرش صادر کرد. ساخت این بنا 16 سال طول کشید تا به عنوان نگین درخشان جامعه مسلمانان در هند بدرخشد. این مسجد دارای باغ هایی است که نماد بهشت یا فردوس در زمین هستند.

9: دیوار بزرگ چین

دیوار چین با 6348 کیلومتر طول در اصل به عنوان دیوار دفاعی ساخته شده و بزرگترین دیوار بر روی زمین محسوب می شود. البته قسمت هایی از این دیوار آسیب دیده است. برای دیدن این بنا بهتر است به کین هووان دایو یا پکن سفر کنید.

10: شینجوکو جیون، ژاپن

شینجوکو جیون پارک زیبایی در شهر توکیو است. پارک اصلی در سال 1772 ساخته شده، اما طراحی و ظاهر آن از سال 1906 تغییر شکل یافت و به شکل امروزی در آمد. این پارک حدود 58 هکتار مساحت دارد. همچنین بالغ بر 20،000 اصله درخت در این پارک واقع شده است. گلخانه واقع در پارک، تا کنون بیش از 1،700 گونه گیاهی گرمسیری و نیمه گرمسیری را به معرض نمایش گذاشته است.

در این مطلب به 10 مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره آسیا پرداختیم و در آینده بخش بعدی آن منتشر خواهد شد.

لطفا نظرات خود را درباره این مکان های دیدنی با وبلاگ اخبار جدید در میان بگذارید.

منبع: lifehack

منبع: کجارو

به "20+1 مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره آسیا (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20+1 مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره آسیا (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید