حلال کن آقای دایی!

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، همان طور که پیش بینی می شد، از سرگیری مسابقات ملی بعد از وقفه کرونایی باعث شد فرایند گلزنی های کریس رونالدو با تیم ملی پرتغال از سر گرفته شود و رکورد مشهور علی دایی به خطر بیفتد. کاپیتان پیشین تیم ملی ایران سال هاست که با 109 گل، بهترین گلزن مسابقات ملی در سراسر جهان به شمار می آید؛ رکوردی که به نظر می رسید تا ابد به نام ایران محفوظ خواهد ماند، اما نابغه تلاشگر جهانی فوتبال حالا در آستانه تصاحب آن است.

حلال کن آقای دایی!

آبان سال گذشته بود که رونالدو گل شماره 99 خودش را برای تیم ملی پرتغال زد و فاصله اش را با علی دایی به عدد 10 گل کاهش داد، اما کرونا مسابقات ملی را 10 ماه تعطیل کرد. با شروع دومین فصل از لیگ ملت های اروپا، بخت رکوردشکنی دوباره در اختیار رونالدو قرار گرفت. او که بازی اول پرتغال برابر کرواسی را به دلیل زنبورگزیدگی از دست داده بود، خودش را به مسابقه دوم مقابل سوئد رساند و در جریان پیروزی 2 بر صفر سرخپوشان هر دو گل تیمش را زد. به این ترتیب رونالدو 101 گله شد و حالا از هر زمان دیگری به عبور از علی دایی نزدیک است.

راستش این است که تقلای یکی از نوابغ جهانی فوتبال برای عبور از رکورد دایی، بیش از هر چیز دیگری ارزش کار کاپیتان پیشین تیم ملی کشورمان را روشن می کند؛ مردی که خیلی از مواقع خدمات و زحماتش در تیم ملی نادیده گرفته شد. اگرچه طبیعتا دایی هم مثل هر انسان دیگری نقاط ضعف دارد، اما واقعیت این است که او به اندازه جایگاهش در فوتبال ایران قدر ندید و به عنوان نمونه به خاطر همین رکورد منحصربه فرد، به اندازه کافی تحسین نشد. هنوز هم هستند کسانی که عقیده دارند دایی فقط به تیم های ضعیف آسیایی گل زده؛ درحالی که اولا این طور نبوده و ثانیا اروپا هم کلی تیم ضعیف دارد. اگر دایی دروازه گوام و مالدیو را به توپ بسته، 30 گل از مجموع گل های کریس رونالدو هم برابر تیم های لتونی، ارمنستان، آندورا، لیتوانی، جزایر فارو، استونی و لوکزامبورگ به ثمر رسیده؛ هرچند بعید است هموطنان رونالدو هرگز به خاطر گلزنی او به این تیم ها تحقیرش کرده باشند.

شاید حالا که رکورد تاریخی علی دایی در خطر است، وقت حلالیت خواهی از او باشد؛ فرصتی برای تشکر از اینکه هرگز برای تیم ملی ناز نکرد، بایرن مونیخ و هرتا برلین را پس زد و برای تک تک مسابقات ملی به ایران آمد، بار ها با بدن آسیب دیده برای پرچم کشورمان بازی کرد و در نهایت بدون حتی یک بازی خداحافظی، با انبوهی از جوک های پیامکی در تیم ملی بازنشسته شد. واقعیت آن است که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، رونالدو رکورد علی دایی را خواهد شکست، اما این برای ستاره سابق فوتبال ایران اتفاق بدی نیست و باعث می شود جهان (و از جمله برخی هموطنان خودمان!) دوباره پی به ارزش کار دایی ببرند. سال 2012 زمانی که لیونل مسی با به ثمر رساندن 91 گل رکورد بیشترین گل زده در یک سال میلادی را بعد از چهل سال از گرد مولر گرفت، ستاره حرفه ای آلمانی خطاب به او گفت: مرسی لئو؛ تو باعث شدی جهان دوباره یادی از من کند. و این پیغامی است که به زودی علی دایی مشابهش را به کریس رونالدو خواهد داد!

منبع: فرارو

به "حلال کن آقای دایی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حلال کن آقای دایی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید