رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی خوی معرفی گردید

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، در جلسه معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوی که امروز در دفتر فرماندار خوی برگزار گردید، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی از حمایت های رئیس انجمن کتابخانه های عمومی قدردانی کرد و گفت: شهرستان خوی دارای ظرفیت های فرهنگی خوبی است و بایستی با تکیه بر این ظرفیت ها، فضای کتابخانه ای شهرستان افزایش یاید.

رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی خوی معرفی گردید

معصومی با بیان اینکه کتابخانه های عمومی به عنوان یک پایگاه فرهنگی عمل می نمایند اما کمبود بودجه، ما را با مشکلاتی روبرو نموده است، ابراز امیدواری کرد با حمایت فرمانداران، بودجه تخصیصی در کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها به کتابخانه های عمومی افزایش یابد.

در ادامه، سیدمحمد عابدی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی، با اشاره به فراگیر شدن فضای مجازی در عصر حاضر، گفت: باید کتابخانه های عمومی نیز از ساختمان فیزیکی خارج شده و برای خود در این فضا صندلی قابل قبولی ایجاد نمایند.

وی ادامه داد: همه پیشرفت ها در زیر سایه فرهنگ است حتی اگر دین را با فرهنگ اصلی نشناسیم با شکست روبرو خواهیم شد و برای ارتقاء فرهنگ باید احساس احتیاج را در مردم ایجاد کرد که کتابخانه های عمومی بخشی از این مسئولیت را بر عهده دارند.

فرماندار خوی توضیح داد: خوی صبغه تاریخی در کتابت و فرهنگ کتاب دارد و مستلزم نگاه ویژه ای است که ان شاالله با نیروی های جوان و با انگیره، روز به روز شاهد پیشرفت کتابخانه های عمومی شهرستان باشیم.

تشکیل منظم جلسات انجمن کتابخانه های عمومی، پرداخت عوارض نیم درصد شهرداری ها و شناسایی خیّرین برای امر کتابخانه سازی از سایر مباحث مطرح شده توسط فرماندار خوی بود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی خوی معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی خوی معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید