شکایت از کمپین ترامپ به خاطر پولشویی 170 میلیون دلاری

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، یک گروه ناظر غیر حزبی در آمریکا با ثبت شکایتی نزد کمیسیون انتخاباتی فدرال این کشور، کمپین ریاست جمهوری دونالد ترامپ را به قانون شکنی با پولشویی مبلغ 170 میلیون دلار با هدف پنهان کردن فرایند پرداخت این پول به آشنایان و افراد نزدیک به خانواده ترامپ و کمپین انتخاباتی وی متهم کرد.

شکایت از کمپین ترامپ به خاطر پولشویی 170 میلیون دلاری

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، در شکایت 81 صفحه ای ثبت شده از سوی این گروه ناظر غیرحزبی موسوم به Campaign Legal Center) CLC) نزد کمیسیون فدرال انتخابات آمریکا (FEC) عنوان شده که برد پارسکیل، مدیر سابق کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ از یک شرکت گذری برای پرداخت پول به یک سری فروشنده های پایین دست شامل اعضای کمپین ترامپ و شرکای نزدیک و اعضای خانواده وی استفاده کرده است.

برندان فیشر، مدیر اصلاح فدرال در این گروه نظارتی گفت: نقشه این جریان غیرقانونی پول ها باعث ناآگاهی رای دهندگان درباره طرف هایی می شود که برای کمپین ترامپ کار می کنند و ماهیت خدمات آن ها و حجم کامل پول پرداخت شده به آن ها پنهان می ماند. ما همه آن چیزی را که با این نقشه پنهان شده نمی دانیم، اما ما قطعاً می دانیم که قوانین را نقض کرده است.

این گروه از کمیسیون انتخاباتی فدرال آمریکا درخواست کرده علیه کمپین ترامپ به خاطر نقل و انتقال پول از طریق یک شرکت مادر به نام شرکت American Made Media Consultants) AMMC) و استفاده کمپین ترامپ از این شرکت برای پنهانسازی پرداخت ها دست به تحقیقات زده و اقدام به برخورد کند.

کمپین ترامپ به پایگاه هیل گفت که هیچ کار اشتباهی انجام نداده است. تیم مورتاف، سخنگوی این کمپین گفت: شرکت AMMC مسئول هماهنگی و اجرای خرید های رسانه ای و خدمات مرتبط با آن با ارزش منصفانه بازار است. مورتاف مطرح نمود: شرکت AMMC هیچ کمیسیون و هزینه ای دریافت نمی کند. این شرکت کارکرد ها را تقویت کرده و پول کمپین را از طریق ارائه خدمات درون سازمانی که در غیر این صورت توسط فروشندگان خارجی انجام می شدند صرفه جویی می کند.

وی اضافه نمود: این کمپین تمامی پرداخت پول خود به شرکت AMMC را طبق الزام کمیسیون فدرال انتخابات گزارش می کند. این کمپین به تمامی قوانین مالی کمپین های انتخاباتی و قوانین کمیسیون فدرال انتخابات پایبند است.

کمپین ترامپ یک مجموعه سازمانی بزرگ است و در این دوره 947 میلیون دلار پول به دست آورده و هزاران کارمند دارد. پارسکیل تا قبل از اینکه چند هفته قبل تنزل درجه پیدا کند، ناظر بر هزینه های کمپین بود. برخی جمهوریخواهان از پارسکیل به خاطر سپردن قرارداد های کمپین به شرکت ها و مشتریان خودش انتقاد کردند، اما کمپین ترامپ از صرف هزینه های وی دفاع کرده است.

سازمان مرکز حقوقی کمپین (CLC) در شکایت خود مطرح نمود: کمپین ترامپ مبلغ 170 میلیون دلار را از طریق شرکت AMMC پاکسازی کرده و از این شرکت به عنوان یک مرکز توزیع برای پرداخت پول به بیشتر شرکت های مشاوره سیاسی همپیمان و افراد نزدیکی که نامشان به عنوان حقوق بگیر نزد کمیسیون انتخابات فدرال ثبت نشده استفاده کرده است.

در این شکایت عنوان شد: این شرکت ها مجرا هایی بودند که میلیون ها دلار پول پرداختی از سوی کمپین ترامپ را دریافت کرده و این اعتبارات را میان فروشندگان نهایی کمپین توزیع کرده و به این ترتیب تراکنش های کمپین با این فروشنده ها را پنهان ساخته اند.

منبع: فرارو

به "شکایت از کمپین ترامپ به خاطر پولشویی 170 میلیون دلاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت از کمپین ترامپ به خاطر پولشویی 170 میلیون دلاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید