علاقه مندی روسنفت به گسترش همکاری های نفتی با ایران

به گزارش وبلاگ اخبار جدید به نقل از وزارت نفت؛ امیرحسین زمانی نیا پس از دیدار با اُتابک کریم اف، معاون بخش بازرگانی شرکت روسنفت، اندری لازو، معاون زمین شناسی ارشد روسنفت و ولادا راساکوا، معاون تجارت گاز روسنفت و هیئت همراه اظهار کرد: این شرکت برای توسعه میدان های یاران، مارون، کوپال و آزادگان ابراز علاقه نموده است.

علاقه مندی روسنفت به گسترش همکاری های نفتی با ایران

وی توضیح داد: همچنین این شرکت علاقه مند به سوآپ نفت با ایران است و آمادگی خود را برای سوآپ فرآورده های نفتی ایران ابراز کرد.

به گزارش وبلاگ اخبار جدید شرکت روسنفت در سال 1933 به عنوان یک واحد سازمانی، از سوی دولت وقت روسیه تاسیس شد و با تزریق دارایی های شرکت روسنفت گاز فعالیت عملیاتی خود را شروع کرد. دفتر مرکزی این شرکت، در منطقه بالچوک، در نزدیکی کاخ کرملین، در شهر مسکو مستقر است. هم اکنون ایگور سچین از نزدیکترین متحدان ولادیمیر پوتین، مدیرعامل این شرکت است.

شرکت روسنفت رهبر صنعت نفت روسیه و بزرگترین شرکت نفتی معروف دنیا در زمینه تجارت است. فعالیت اصلی این شرکت شامل اکتشاف و استخراج ذخایر هیدروکربن، تولید نفت، گاز و میعانات گازی، انجام پروژه های بالادستی آف شور، تولید و بازاریابی نفت، گاز و محصولات نفتی در روسیه خارج از آن است. این شرکت در فهرست شرکت ها و سازمان های راهبردی روسیه قرار گرفته است.

بزرگترین سهامداران روس نفت، شرکت دولتی روس نفت گاز(50,1) شرکت بی پی (19.75) و شرکت سنگاپوری (19.5) هستند.

بخش عمده دارایی های روسنفت در روسیه است و در دیگر کشورها از جمله ونزوئلا، کوبا، کانادا، آمریکا، برزیل، نروژ، آلمان، ایتالیا، مغولستان، قرقیزستان، چین، ویتنام، میانمار، ترکمنستان، گرجستان، ارمنستان، بلاروس، اوکراین، امارات متحده عربی، مصر، موزامبیک، عراق و اندونزی نیز سرمایه گذاری نموده است.

جغرافیای فعالیت روسنفت در زمینه اکتشاف و تولید در همه مناطق اصلی نفت و گاز از جمله سیبری غربی و شرقی، مناطق ولگا و اورال و همچنین در خارج از کشور از جمله آمریکای لاتین و جنوب شرقی آسیا است.

روسنفت، بزرگترین شرکت دولتی تولید کننده نفت خام و میعانات در دنیا است. سهم شرکت در تولید نفت تقریبا 40 درصد تولید نفت فدراسیون روسیه و 6 درصد تولید دنیای است. میانگین تولید روزانه این شرکت در سال 2016، چهار میلیون و 660هزار بشکه در روز بوده است.

با توجه به رشد دنیای تولید و استفاده از گاز به عنوان سبزترین سوخت فسیلی روسنفت تصمیم به گسترش سهم گاز در حجم تولید هیدروکربن خود دارد. در سال 2016، تولید گاز این شرکت افزایش یافته و با 7,3 درصد افزایش به 67.1 میلیارد مترمکعب رسیده است.

روس نفت همچنین رهبر صنعت پالایش نفت روسیه است که بیش از 35 درصد از پالایش نفت در روسیه را انجام می دهد. مجتمع های پالایش و پتروشیمی این شرکت شامل 13 پالایشگاه بزرگ واقع در مناطق مهم روسیه است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "علاقه مندی روسنفت به گسترش همکاری های نفتی با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علاقه مندی روسنفت به گسترش همکاری های نفتی با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید