دلیل کاهش فشار آب در تهران

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، در حالی که طبق اعلام مشترکان به ایسنا، طی روز های اخیر، فشار آب در بعضی از منطقه ها تهران با افت همراه بوده، اما مدیر دفتر بهره برداری شرکت آب وفاضلاب استان تهران می گوید که هیچگونه برنامه ریزی برای اعمال افت فشار آب صورت نگرفته و دلیل این مساله در بعضی منطقه ها افزایش مصرف آب است.

دلیل کاهش فشار آب در تهران

به گزارش ایسنا، تهران یکی از استان های خشک کشور محسوب می گردد که در طول سال های اخیر شرایط چندان مناسبی در حوزه منابع آبی نداشته است، این موضوع در ایام گرم و حتی روز های پایانی سال به علت رسم خانه تکانی، بیشتر نمود داشته و در نتیجه مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می نماید.

بر اساس گزارش های مردمی که از بعضی نقاط مختلف از شمال، جنوب، شرق و غرب تهران به ایسنا اعلام شده، افت فشار آب طی روز های گذشته قابل توجه بوده تاجایی که بعضا انجام امور روزمره نیز با مشکلاتی همراه شده است، با این حال شرکت آبفای تهران اعلام می نماید که هیچ گونه برنامه ریزی برای کاهش افت فشار آب انجام نشده است.

علی اکبر ملکوتی - مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه توزیع و کاهش آب بدون عایدی شرکت آب وفاضلاب استان تهران در این رابطه به ایسنا شرح داد: در شهر تهران هیچ برنامه ای برای ایجاد افت فشار و یا قطع آب نداریم، ممکن است باتوجه به مصارفی که مشترکان در روز های پایانی سال دارند، مصرف آب افزایش یافته و تامین آب در طبقات بالا با مشکل روبرو گردد که آن هم به علت مصارف بالاست.

وی با تاکید بر اینکه به صورت برنامه ریزی شده هیچ گونه افت فشاری را نداریم و اگر قرار باشد این مساله به صورت برنامه ریزی شده اتفاق بیفتد، حتما از قبل اطلاع رسانی می کنیم، اظهار کرد: طی روز های گذشته مقدار مصرف آب بسیار افزایش یافت و این مقدار مصرف را برای روز های گرم سال پیش بینی می کردیم، درواقع اوج مصرفی را که در تابستان شاهد بودیم، اکنون تجربه کردیم و این نشان می دهد که مصرف آب در تهران بالا بوده و احتیاج است باتوجه به خشکسالی سال های اخیر و حجم منابع سد ها مدیریت مصرف را بیشتر رعایت کنیم.

مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه توزیع و کاهش آب بدون عایدی شرکت آب وفاضلاب استان تهران با بیان اینکه حجم ذخایر آب در سد ها در مقایسه با سال گذشته 95 میلیون مترمکعب کاهش یافته و نباید تصور کنیم بارندگی هایی که اکنون رخ داده و بیشتر به صورت برف است، می توان کمبود ها را جبران کرد، گفت: باید همچنان بحث مصرف بهینه آب شرب و قطع مصرف آب غیر ضروری مورد توجه قرار بگیرد.

به گفته ملکوتی نباید از آب برای شست وشوی حیات، شیشه ها و معابر استفاده گردد و می توان از روش های جایگزین ماننند شیشه شورها، دستمال مرطوب و یا تی استفاده کرد. این موارد باید رعایت گردد تا بتوانیم منابعی را که اکنون در دسترس است را برای پیک مصرف تابستان استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در این ایام حدود 20 تا 25 درصد مقدار مصرف آب افزایش می یابد، گفت: باید در این شرایط شهروندان تغییر الگوی مصرف آب را در دستور کار خود قرار دهند، انرژی آب مانند سایر انرژی ها مانند برق و گاز نیست که بتوان به راحتی آن را منتقل کرد، باید در حفظ آن کوشا باشیم تا همواره این منابع را به طور پایدار در دسترس داشته باشیم.

منبع: فرارو

به "دلیل کاهش فشار آب در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل کاهش فشار آب در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید