واقعیت های جالب و شنیدنی در خصوص رویاها و خواب ها

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، خواب ها می توانند جالب، هیجان انگیز و گاهی ترسناک باشند. گاهی اوقات رویا ها و خواب ها آنقدر واقعی به نظر می رسند که باور نکردن شان برای ما بسیار سخت است!

واقعیت های جالب و شنیدنی در خصوص رویاها و خواب ها

بسیاری از انسان ها به دنبال یافتن علت و حقایقی در خصوص رویاها و خواب ها هستند. در این مطلب از وبلاگ اخبار جدید قصد داریم به چند واقعیت جالب در خصوص این اتفاق مرموز زندگی بپردازیم.

1. همه خواب می بینند

بزرگسالان و نوزادان و حتی کسانی که ادعا می نمایند خواب نمی بینند، در طول شبانه روز تقریباً دو ساعت خواب می بینند. در حقیقت، محققان دریافته اند که افراد معمولاً هر شب رویا های زیادی می بینند که هر کدام به طور معمول بین 5 تا 20 دقیقه به طول می انجامد.

2. بیشتر رویا ها فراموش می شوند

بلافاصله پس از بیدارشدن، 95 درصد از رویاها و خواب ها به سرعت فراموش می شوند. در هنگام خواب دیدن، مغز بسیاری از اطلاعات را پردازش و ذخیره نمی نماید در نتیجه رویا ها به حافظه وارد نمی شوند.

3. همه رویاها و خواب ها رنگی نیستند

در حالی که بیشتر مردم خواب هایی با رنگ های متنوع را گزارش می دهند، درصد کمی از افراد هم هستند که خواب های سیاه و سفید می بینند. در مطالعه ای از افرادی که تازه بیدار شده اند، خواسته شد از میان رنگ های جدول آنچه که با رویای خود مطابقت دارد را انتخاب نمایند. جالب است بدانید اغلب رنگ های انتخاب شده، رنگ های گرم بودند.

4. خواب های زنان و مردان متفاوت است

محققان دریافته اند که محتوای خواب مردان و زنان با هم متفاوت است. مردان اغلب در خواب هایشان اسلحه و تهاجم است، در حالی که زنان بیشتر لباس و خرید می بینند!

در مطالعات دیگر نشان داده شد در محتوای خواب مردان بیشترا فعالیت بدنی و تهاجمی وجود دارد ولی در محتوای خواب زنان مکالمه بیشتر از فعالیت بدنی مشاهده می گردد. زنان بیشتر تمایل دارند که در خوابشان تعداد شخصیت های بیشتر و هر دو جنس به طور یکسان وجود داشته باشد. در حالی که مردان بیشترا خواب هم جنسشان را می بینند.

5. حیوانات هم خواب می بینند

محققان معتقدند که احتمالا حیوانات هم خواب می بینند اما پذیرفتن و اثبات آن کار بسیار دشواری است. بسیاری فکر می نمایند زمان هایی که یک سگ دم خود را تکان می دهد یا پاهایش حرکت می نماید، در حال خواب دیدن است.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطلب ساخت یک قرص معجزه گر برای درمان خروپف را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "واقعیت های جالب و شنیدنی در خصوص رویاها و خواب ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واقعیت های جالب و شنیدنی در خصوص رویاها و خواب ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید