چه کسانی واکسن رایگان آنفلوآنزا می گیرند؟ ، اعلام قیمت هر واکسن

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، سیماسادات لاری درباره توزیع واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر و سایر افراد جامعه اعلام کرد: تعداد 2.5 میلیون واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر در اختیار معاونت بهداشت قرار می گیرد تا برای مادران باردار، سالمندان، زندانی ها، کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص و زمینه ای و نیروهای مسلح به صورت رایگان تزریق گردد.

چه کسانی واکسن رایگان آنفلوآنزا می گیرند؟ ، اعلام قیمت هر واکسن

معاون وزیر بهداشت گفت: با تمهیدات در نظر گرفته شده، هر فرد با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می تواند فقط یک واکسن آنفلوآنزا دریافت کند و امیدواریم با این اقدام از ایجاد تقاضای القایی جلوگیری گردد.

لاری اظهار کرد: بیماران خاص و زمینه ای و زنان باردار باید واکسن آنفلوآنزا را از مراکز بهداشت دریافت نموده و تزریق نمایند. حدود 50 هزار نفر از افراد بالای 65 سال که در مراکز بهداشت ثبت شده اند نیز این واکسن را به صورت رایگان از مراکز بهداشت دریافت می نمایند و 4.5 میلیون نفر دیگر از افراد بالای 65 سال هم واکسن آنفلوآنزا را از داروخانه های سراسر کشور با ارائه کارت ملی دریافت خواهند کرد.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، سخنگوی وزارت بهداشت درباره قیمت واکسن آنفلوآنزا نیز گفت: هزینه 2.5 میلیون واکسن که در اختیار معاونت بهداشت برای تزریق افراد پرخطر و بیماران زمینه ای و مادران باردار قرار می گیرد، رایگان است. بقیه واکسن ها که در داروخانه ها توزیع می گردد و تا سقف 16 میلیون واکسن است، حدود 42 هزار و 500 تومان قیمت خواهد داشت. اگر احتیاج به واردات بیش از این میزان واکسن آنفلوآنزا باشد، ممکن است با قیمت غیریارانه ای و ارز آزاد وارد گردد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "چه کسانی واکسن رایگان آنفلوآنزا می گیرند؟ ، اعلام قیمت هر واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی واکسن رایگان آنفلوآنزا می گیرند؟ ، اعلام قیمت هر واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید