سلامتی و پزشکی

نوبخت: اعتبارات لازم به اجرای طرح های زیربنایی استان اردبیل تزریق می گردد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اردبیل دارای ظرفیت ها و قابلیت های مختلفی برای توسعه است که به همین منظور نگاه دولت نیز به توسعه استان مثبت بوده است.

4 اسفند 1398

نکات خرید سیسمونی نوزاد

یکی از بهترین و به یادماندنی ترین خاطراتی که والدین آن را در طول زندگی خود تجربه می نمایند، خرید سیسمونی است. سیسمونی به تمام وسایل و لوازمی گفته می گردد که یک کودک به آن ها نیاز دارد و در چیدمان اتاق او به کار می فرایند. قبل از انتخاب آن ها ابتدا باید فضای...

4 اسفند 1398

تصویبِ ثبت 83 شیء تاریخیِ شهر سوخته

ثبت 83 اثر شهر سوخته موجود در موزه ملی ایران و موزه منطقه ای جنوب شرق ایران در زاهدان از سوی اعضای کمیته ثبت آثار ملی منقول به تصویب رسید.

23 بهمن 1398

دانشگاه خلیج فارس در بین دانشگاه های برتر و موثر دنیا نهاده شد

دانشگاه خلیج فارس بوشهر براساس پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC) در بین دانشگاه های برتر و موثر دنیا نهاده شد.

19 بهمن 1398

تخت روانچی: گزینه های ایران در تامین منافع ملی محدود نیست

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت ایران نمی تواند به تداوم تحریم های غیرقانونی و فقدان اقدامات جبرانی توسط دیگر طرف های برجام بی تفاوت بماند و با گزینه های نامحدود، اقدامات ضروری را برای تامین منافع ملی به عمل می آورد.

17 بهمن 1398

هزینه زندگی کارگران چقدر شده است؟

یک کارشناس حوزه کار با بیان اینکه نتیجه مصوبات دستمزد، بهبود معیشت کارگران نبوده است، بر لزوم توجه به حداقل های زندگی کارگران در جریان مشخص دستمزد تاکید نمود.

8 بهمن 1398

چگونه به کاهش آلودگی هوا یاری کنیم؟

هوایی که امروز تنفس می کنیم پر از آلاینده های سمی و خطرناک است. آلودگی در محیط زیست می تواند زمین را از زیبایی و تنوع زیستی خود برهاند. هر ساله میلیون ها نفر در سراسر دنیا به دلیل مسائل مختلف مربوط به آلودگی جان خود را از دست می دهند. نکته اصلی برای زندگی...

1 بهمن 1398

آمار مبتلایان به بیماری ایدز در خراسان جنوبی

مدیر بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به شناسایی 9 نفر مبتلا به بیماری ایدز در خراسان جنوبی، گفت: از این تعداد شش نفر مرد و سه نفر زن هستند.

27 دی 1398

نمایشگر هولوگرافیک با وضوح 8K

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، شرکت Looking Glass Factory در اوایل سال جاری یک نمایشگر سه بعدی برای کسب وکارها رونمایی کرد. اکنون این شرکت اعلام کرده نمایشگری هولوگرافیک با عمق بیشتر ابداع کرده است.

15 دی 1398

کارمندان بخوانند

یک روانشناس گفت: ترک میدان و رها کردن پروژه یا کار به صورت نیمه کاره، راه حل مناسبی نیست، اما احساسات و نگرش های منفی ایجاد شده را می توان برطرف کرد.

6 دی 1398

دیده بان حقوق بشر: تحریم های آمریکا سلامت ایرانیان را تهدید می نماید

دیده بان حقوق بشر خاطرنشان کرد که تحریم های مالی آمریکا علیه ایران سلامت ملت ایران را به خاطر آن که مانع واردات دارو به این کشور می گردد، تهدید می نماید.

27 آذر 1398

اعلام برنامه مراکز اهدای خون پایتخت در تعطیلات آخر ماه صفر

نحوه فعالیت مراکز جامع اهدای خون استان تهران در تعطیلات آخر ماه صفر اعلام شد.

22 آذر 1398

داروسازان بالینی ایران و جهان در تهران گردهم می آیند

به گزارش خبرنگاران، دکتر فرشاد هاشمیان با اشاره به برگزاری نهمین همایش داروسازی بالینی و هجدهمین همایش بین المللی داروسازی بالینی (ACCP)، گفت: همایش بین المللی داروسازی بالینی آسیا هر سال در یک کشور برگزار می شود که امسال ایران توانسته میزبانی آن را بر...

19 آذر 1398

17 مجروح در پی واژگونی سه خودروسواری

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت:در پی واژگونی سه خودرو سواری در محورهای جنوب سیستان وبلوچستان 17 نفر مجروح شدند.

19 آذر 1398

رفع مسائل تحصیلی دانشجویان با آگاهی دادن به مشاوران

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: رفع مشکل تحصیلی دانشجویان با آگاهی دادن به روانشناسان و مشاوران ممکن می شود.

19 آذر 1398

افزایش نرخ خودکشی در آمریکا

طبق گزارش جدید دولت فدرال آمریکا، نرخ مرگ ناشی از خودکشی و قتل در بین افراد رده سنی 10 تا 24 سال در آمریکا در حال افزایش است.

17 آذر 1398

کنگره علوم اعصاب و پایه و بالینی آذر 98 در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود

هشتمین کنگره علوم اعصاب و پایه و بالینی 27 آذر 98 در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.

8 آذر 1398

دستورالعمل برگزاری برنامه های ورزشی فرهنگی به روسای دانشگاه آزاد ابلاغ شد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: دستورالعمل برگزاری برنامه های ورزشی و فرهنگی به مناسبت هفته تربیت بدنی به رؤسای استان ها، واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد ابلاغ شد.

2 آذر 1398

چیز هایی در نروژ که احتمالا برایتان جالب است

خبرنگاران: در این مطلب تجارب ورونیکا را از هفت سال زندگی در نروژ را خواهید خواند. در این سال ها، چیز های زیادی از زندگی او تغییر نموده است. از لباس هایی که می پوشد تا تعطیلات سال و کار کردنش. بعضی از این تغییرات به دلیل فرهنگ این کشور و به صورت طبیعی رخ داده،...

30 آبان 1398

وضعیت نامناسب فضای سبز در سنندچ

شهر سنندج دارای فضای شهری نامناسبی است که موجب انتقاد شهروندان شده، اما بعد از وعده های مختلف همچنان مشکل پابرجا مانده است.

25 آبان 1398
تعداد: (24)