کرملین گزارش نیویورک تایمز درباره افغانستان را دروغ خواند

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، سخنگوی کاخ کرملین با دروغ توصیف کردن گزارش ادعایی یک روزنامه آمریکایی مبنی بر مشوق مالی مسکو برای طالبان جهت هدف دریافت نظامیان آمریکایی، گفت این موضوع مورد مباحثه رؤسای جمهور دو کشور نیز نبود.

کرملین گزارش نیویورک تایمز درباره افغانستان را دروغ خواند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار جدید، دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (دوشنبه) به گزارش ادعایی روزنامه نیویورک تایمز درباره تعیین جایزه توسط مسکو برای شبه نظامیان افغان جهت حمله به نظامیان آمریکایی واکنش نشان داد.

به نوشته خبرگزاری تاس، پسکوف طی نشست خبری روزانه در کرملین گفت: این ادعاها دروغ هستند. بار دیگر تأسف می خوریم از اینکه یکی از بزرگترین رسانه های معتبر جهان در سال های اخیر هرچه بیشتر در انتشار گزارش های دروغین تعجیل می کند که البته فایده ای برای تداوم اعتبار خوب آنها ندارد.

روزنامه نیویورک تایمز هفته قبل در گزارشی مدعی شد یک واحد ناشناس اطلاعاتی ارتش روسیه شبه نظامیان طالبان را برانگیخته تا در ازای دریافت پاداش نقدی، علیه نیروهای ائتلاف بین المللی تحت هدایت آمریکا که در افغانستان حضور دارند، عملیات انجام دهد.

پسکوف در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا این موضوع بین دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین همتای روسی او مورد بحث قرار گرفته نیز گفت: خیر... اگر دستگاه های ویژه آمریکا هنوز به رئیس جمهور پاسخگو باشند، پیشنهاد می کنم که به اظهارات مرتبط ترامپ توجه کنید.

ترامپ نیز در واکنش به این گزارش در صفحه توئیتر خود نوشت: جامعه اطلاعاتی آمریکا، به من گزارش داده که آنها این اطلاعات را موثق نمی دانند، بنابراین به من یا به معاون (من) گزارش ندادند. (جزئیات بیشتر)

به نوشته تاس، سخنگوی کرملین در بخش دیگری از صحبت هایش در واکنش به سوالی درباره اوضاع بهم ریخته و تظاهرات های ضد نژادپرستی در آمریکا، گفت: از هرگونه صحبت درباره این اعتراضات اجتناب می کنم زیرا یک موضوع داخلی است... [اما] امیدواریم همکاران آمریکایی ما تا جای ممکن نظم و آرامش را به این کشور بازگردانند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "کرملین گزارش نیویورک تایمز درباره افغانستان را دروغ خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین گزارش نیویورک تایمز درباره افغانستان را دروغ خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید