9 آبان، شروع به کار نمایشگاه الکامپ خوزستان

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، رئیس نظام صنفی رایانه ای استان خوزستان گفت: چهارمین نمایشگاه تخصصی کامپیوتر، فناوری اطلاعات و ارتباطات و دولت الکترونیک از 9 تا 12 آبان ماه در اهواز برپا می گردد.

9 آبان، شروع به کار نمایشگاه الکامپ خوزستان

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، علیرضا صفائی در نشست خبری نمایشگاه الکامپ خوزستان که امروز، یکم آبان ماه در محل استانداری در اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: چهارمین نمایشگاه تخصصی کامپیوتر، فناوری اطلاعات، ارتباطات و دولت الکترونیک از 9 تا 12 آبان ماه در اهواز برپا می گردد و ساعت بازدید از این نمایشگاه از ساعت 16 تا 22 شب است.

وی اضافه کرد: بیش از 30 شرکت خصوصی در این نمایشگاه شرکت کردند و ثبت نام تا یک یا دو روز آینده ادامه خواهد داشت.

صفائی توضیح داد: همچنین بیش از20 استارت آپ و بیش از 30 ارگان دولتی در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد. در این نمایشگاه از دو طرح رونمایی خواهد شد که شامل طرح آموزش تا اشتغال -که با حمایت استانداری شکل گرفته وهدف اصلی آن اشتغالزایی است - و طرح رونمایی از ماهنامه تخصصی کامپیوتر و فناوری اطلاعات تحت عنوان پویا تکنولوژی کارا می گردد که این ماهانه به صورت الکترونیکی و نسخه چاپی منتشر می گردد.

رئیس نظام صنفی رایانه ای استان خوزستان ادامه داد: چهار تفاهم نامه قطعی شده است و دو تفاهم نامه در حال نهایی شدن هستند. این تفاهم نامه ها با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، دانشگاه شهید چمران، دانشگاه شهید بهشتی و بانک رسالت هستند. همچنین تفاهم نامه هایی که هنوز قطعی نشده اند با پارک علم و فناوری خوزستان در راستای فعالیت دو جانبه بیشتر و با سازمان فنی و حرفه استان خواهند بود.

صفائی در انتها با تشکر از استانداری خوزستان به جهت حمایت هایی که داشته است، گفت: امیدوارم نواقصی که در سال های گذشته داشتیم را به حداقل برسانیم و نمایشگاهی در خور استان خوزستان برگزار کنیم.

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، طیبه اسماعیلی مشاور استاندار خوزستان در حوزه فناوری اطلاعات نیز در این نشست اظهار کرد: سال جاری نمایشگاه الکامپ از 9 تا 12 آبان در محل نمایشگاه بین المللی اهواز برگزار می گردد و مفتخر هستیم که پتانسیل های ارزشمند استان را به نمایش بگذاریم. این نمایشگاه در قالب بخش های شرکت های خصوصی، دولت الکترونیک و بخش استارت آپ ها برگزار می گردد.

رونمایی از طرح ملی نوآفرین در چهارمین نمایشگاه الکامپ خوزستان

علی صالح نساج مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان نیز در این نشست اظهار کرد: سیاست دولت در راستای توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال این است که طرح های فناورانه را طوری پرورش دهد که منجر به اشتغال با هزینه کم باشد. حمایت هایی که وزارت ارتباطات در این عرصه در خوزستان انجام داده است در راستای شناساندن قابلیت های شرکت های درون استانی به بقیه مجموعه ها است؛ در این راستا ما از استان های دیگر هم دعوت کردیم تا در این نمایشگاه حضور پیدا نمایند.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه رونمایی از طرح ملی ایران نوآفرین را داریم که در زمینه اشتغال است و شش طرح حمایتی دارد که شامل طرح حمایت از شرکت های نوپا با تخصیص وام، ایجاد مراکز شتاب دهنده که در مجموعه های مختلف می توانند تشکیل شوند، حمایت در زمینه ایجاد صندوق حمایت در زمینه کسب و کارهای فناورانه، حمایت از پلتفرم های کسب و کار و همچنین حمایت از اصنافی که در حوزه فناوری کار می نمایند، می گردد؛ به این صورت که به ازای هر فردی که استخدام می نمایند، وام به آن ها تعلق می گیرد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان با بیان اینکه از همه اقشار جامعه دعوت می کنم تا در این نمایشگاه حضور پیدا نمایند، ادامه داد: برای توسعه اشتغال در روستاها نیز سعی کردیم زیرساخت های مورد احتیاج برای توسعه کسب و کارهای مجازی را فراهم کنیم و در فازهای مختلف و بر اساس جمعیت، روستاها پوشش داده شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "9 آبان، شروع به کار نمایشگاه الکامپ خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 آبان، شروع به کار نمایشگاه الکامپ خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید