انتشار فراخوان جایزه شعر شاملو

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، فراخوان ششمین دوره جایزه شعراحمد شاملو منتشر شد.

انتشار فراخوان جایزه شعر شاملو

به گزارش وبلاگ اخبار جدید،در متن فراخوان ششمین دوره این جایزه آمده است: دبیرخانه جایزه شعر شاملو مفتخر است اعلام کند که این جایزه سال جاری ششمین دوره اش را آغاز می کند. پای فشردن بر منظر و هدفی که همواره می گوید امروز را باید تاب آورد چرا که گام هایت رو به سوی طلوع فردا دارد، عزمی ست زاده اراده ی تسلیم نشدن در برابر اندیشه های انفعال طلب و مسئولیت گریزی که با هزار بهانه گوشه عافیت جستن و بی عملی را تجویز می کند تا در اتاقی بی روزن و بی هوا نشستن و نالیدن را صورتی موجه ببخشد. مواجهه با دشواری های این سال ها ممکن نبود، جز با همت خستگی ناپذیرانه دست اندرکاران این جایزه، پشتیبانی مشفقانه همراهانی با وسعت توان دید منظر که از روی دغدغه و حس مسئولیت فردی و اجتماعی شان در قبال فرهنگ و ادبیات، در این شش سال هم دوش این جایزه بوده اند.

موسسه الف. بامداد و دبیرخانه ضمن سپاس گزاری از هم کاری مؤثر شاعران، ناشران، وبلاگ اخبار جدید و دوستداران شعر فارسی، در نظر دارد در سال جاری و در ششمین دوره این جایزه، از میان کتاب های شعر نو منتشرشده در سال 1398 خورشیدی مجموعه برگزیده را در روز 21 آذر 99 هم زمان با نود و پنجمین زادروز تولد شاعر بزرگ معاصر، احمد شاملو، معرفی کند.

از این رو، از شاعران محترم و نیز ناشرانی که در زمینه انتشار شعر فعالیت دارند درخواست می شود سه نسخه از کتاب های چاپ اول شعر نو خود را که در سال 1398 خورشیدی منتشر شده است، حداکثر تا پایان خرداد ماه سال جاری برای دبیرخانه این جایزه به نشانی : تهران، خیابان هلال احمر، نرسیده به میدان رازی، نبش خیابان مرادی، فروشگاه کتاب فرهنگان ارسال کنند. (توضیح آن که تاریخ مورد استناد، تاریخی است که در شناسنامه کتاب درج شده است.)

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتشار فراخوان جایزه شعر شاملو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار فراخوان جایزه شعر شاملو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید