انسان، حیوان و تقوا به روایت لوئیجی پیراندلو منتشر شد

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، نشر میلکان نمایشنامه انسان، حیوان و تقوا نوشته لوئیجی پیراندلو را با ترجمه ایرج انور منتشر کرد.

انسان، حیوان و تقوا به روایت لوئیجی پیراندلو منتشر شد

این نمایشنامه در واقع داستان زندگی جووانی پوکاچو، نویسنده مشهور دوره رنسانس در ایتالیا است و دیالوگ های زنده و پورشور آن طنز گزنده و پرزور پیراندلو را به خوبی نشان می دهد.

این نمایشنامه کمدی که در سه پرده نوشته شده است، برداشتی است از داستان یادآوری وظیفه از پیراندلو که برای نخستین بار در ماه مه 1919 در تئاتر المپیا در میلان روی صحنه آمد و پس از بحث و جنجال فراوان هواداران و مخالفانش، در همان سال منتشر شد.

این نمایشنامه پس از آن به سرعت و به سایر زبان ها ترجمه و پس از آن از سال 1922 به بعد در سالن های نمایش در پاریس، نیویورک، بلگراد، برلن، پراگ و نیز در کشورهای اسپانیا، مجارستان و... روی صحنه رفت.

همچنین در سال 1953 نیز استنو، فیلم ساز مشهور ایتالیایی نسخه سینمایی این نمایشنامه را ساخت و به نمایش درآورد.

یادآوری می گردد پیراندلو در سال 1934 پیروز به دریافت جایزه نوبل ادبیات نیز شده است و در دنیا ادبیات بیش از هر چیز با داستان های کوتاه خود شناخته شده است.

در میان مهمترین آثار داستانی این نمایشنامه نویس می توان به آثاری چون درد مطبوع، عشق بدون دلبستگی، سفیدی ها و سیاهی ها، مسخرهٔ مرگ و زندگی، نوبت، زمان، زن مطرود و هانری چهارم اشاره نمود.

نمایشنامه انسان، حیوان و تقوا را نشر میلکان با قیمت 11 هزار تومان منتشر نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انسان، حیوان و تقوا به روایت لوئیجی پیراندلو منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسان، حیوان و تقوا به روایت لوئیجی پیراندلو منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید