با این روش ها قند خون تان را کنترل کنید!

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، این روزها که به ایام عید نزدیک می شویم مصرف و هوس خوردن شیرینی بالا می رود؛ اگر می خواهید خوردن شیرینی را کنترل کنید مطلب زیر را بخوانید.

با این روش ها قند خون تان را کنترل کنید!

شیرینی ها می توانند یک خوراکی خوشمزه برای پاداش دادن به خود بعد از یک روز طولانی باشند. با این حال، بسیاری از افراد در مصرف متعادل شیرینی ها مشکل دارند. اگر متوجه شدید که در مصرف میان وعده های شیرین زیاده روی می کنید، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای کاهش هوس خود نسبت به شیرینی انجام دهید. روش های کنترل قند خون را در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا بخوانید.

روش های کنترل قند خون در خانه چیست؟

سعی کنید عادات غذایی خود را با حذف وعده های غذایی شیرین از رژیم غذایی خود تغییر دهید و این عادات را با میان وعده های سالم، مانند میوه، جایگزین کنید. هنگام خرید، مراقب شکر باشید. حتی غذاهایی که انتظارش را ندارید، مانند انواع سس و نان، اغلب مملو از قندهای اضافه شده هستند.

1. غذاهای شیرین را از برنامه معمول خود حذف کنید. در برنامه غذایی خود مراقب غذاهای شیرینی که تمایل به مصرف دارید باشید. اگر مرتباً وعده های غذایی مبتنی بر مواد شیرین می خورید، دنبال راه هایی باشید که بتوانید این وعده ها را حذف کنید.

2. منابع کوچک شیرینی را در رژیم غذایی خود تغییر دهید. علاوه بر وعده های غذایی شیرین، ممکن است میزان کمی شیرینی در طول روز مصرف کنید. سعی کنید این میزان شیرینی را هم با آگاهی از وعده های خود کم یا حذف کنید.

3. شیرینی جات را در خانه خود محدود کنید. اگر میزان زیادی غذای شیرین و شیرینی دم دست داشته باشید، احتمال زیادی برای مصرف آن ها در طول روز وجود دارد. از خرید مواد غذایی شیرینی که می دانید با آوردنشان به خانه ممکن است بیش از حد میان وعده شیرین مصرف کنید؛ خودداری کنید.

4. غذا خوردن خود را در جشن ها و مهمانی ها مدیریت کنید. جمع های محبت آمیز یا خانوادگی ممکن است منبع اصلی تغذیه ناسالم باشند. برای جلوگیری از افراط در این مهمانی ها در یا بیرون رفتن ها با دوستان، راهکارهایی برای مدیریت خوردن غذاهای ناسالم و شیرینی جات بیابید.

5. مصرف نوشابه را کاهش دهید. نوشابه می تواند منبع اصلی شیرینی در رژیم غذایی باشد. اگر تمایل به نوشیدن زیاد نوشابه دارید، راه هایی برای کاهش مصرف بیابید. به جای نوشابه های شیرین، بهتر است از انواع رژیمی آن بهره ببرید. بعلاوه می توانید برای برطرف هوس خود به نوشیدنی شیرین و گازدار، سراغ آب های طعم دار بروید.

مدیریت خوردن شیرینی و ترک کردن آن

1. شکر اعتیادآور است و میل شما به خوردن شیرینی نتیجه سیم کشی مغز شماست. این موضوع نشانه ضعیف بودن شما نیست. سعی کنید خودتان را به خاطر هوس خوردن قند سرزنش نکنید.

2. سطح قند خون خود را ثابت نگه دارید. اطمینان از اینکه سطح قند خون شما ثابت است، راه خوبی برای جلوگیری از هوس تان به قند است. بعلاوه خوردن غذاهایی که بدن شما به آرامی متابولیزه می نماید مانند کربوهیدرات های پیچیده و پروتئین ها مهم است.

3. هوس خود را با میوه زیاد کنید. اگر به چیزی شیرین احتیاج دارید، میوه هایی مانند هلو، سیب یا موز بخورید. می توانید میوه های یخ زده یا میوه های خشک را نیز امتحان کنید. این یک راه سالم برای کنترل هوس خوردن به شیرینی بدون افزودن میزان زیادی قند اضافی به رژیم غذایی است.

4. در دستور العمل ها عصاره ها را به جای شکر اضافه کنید. چیزی مانند عصاره وانیل، عصاره مرکبات یا عصاره بادام را می توان به جای شکر به دستور غذا اضافه نمود. این کار می تواند غذا را شیرین کند، بدون اینکه قند اضافه گردد.

5. شیرین کننده های مصنوعی را امتحان کنید. شیرین کننده های مصنوعی حاوی شکر اضافه نیستند. می توانید آن ها را به غذاها و نوشیدنی هایی که معمولاً با شکر شیرین می کنید اضافه کنید.

6. هنگام بی حوصلگی از خوردن میان وعده شیرین خودداری کنید. بسیاری از مردم زمانی که حوصله شان سر می رود به سمت یخچال می روند. ممکن است در لحظات کسل کننده روز خود بی خیال از شیرینی بهره ببرید. در زمان بی حوصلگی جای خوردن غذا و شیرینی راه های دیگری برای تفریح پیدا کنید.

7. به مرور و آرام هوس خود نسبت به شیرینی را کاهش دهید. حذف کامل شیرینی ها به دلایل مختلفی می تواند سخت باشد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب خنده دار ترین دلایل طلاق در دنیا را بخوانید.منبع: پیام دلتا

به "با این روش ها قند خون تان را کنترل کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این روش ها قند خون تان را کنترل کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید