گفتگو حسن روحانی و مرکل درباره برجام

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، صدر اعظم آلمان روز سه شنبه با رئیس جمهور ایران درباره حفظ برجام صحبت کرد.

گفتگو حسن روحانی و مرکل درباره برجام

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار جدید، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز سه شنبه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با حسن روحانی رئیس جمهور ایران دیدار و تبادل نظر کرد.

مرکل پس از این دیدار گفت: من با روحانی درباره چگونگی دستیابی به حداکثر میزان ثبات ممکن در خاورمیانه صحبت کردم.

بر اساس گزارش رسانه ها، مرکل و روحانی در این دیدار درباره تقویت همکاری، حفظ برجام و راه های کاهش تنش های منطقه تبادل نظر کردند.

این در حالی است که آلمان در کنار دو کشور اروپایی دیگر (فرانسه و انگلیس) شب گذشته در بیانیه ای همسویی با سیاست های آمریکا علیه ایران را علنی کردند.

سران سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس) دوشنبه شب از ایران خواستند وارد چارچوب مذاکرات طولانی مدت بر سر برنامه هسته ای، مسائل منطقه ای و برنامه موشکی گردد.

تروئیکای اروپا علاوه بر این، در ادامه ادعا های خود همنوا با ریاض و آمریکا مدعی دخالت ایران در حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی شدند.

کشور های اروپایی بعد از خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام وعده داده اند با تضمین منافع مالی ایران، این توافق را حفظ نمایند. این کشورها، علی رغم ایستادگی های لفظی و سیاسی در برابر اقدام آمریکا هیچ اقدام عملی برای عمل به وعده های خود انجام ندادند.

اتحادیه اروپا همچنین علی رغم مخالفت های لفظی با تصمیم آمریکا در زمینه برجام با سایر ادعا های این کشور در زمینه فعالیت های موشکی و منطقه ای ایران همسو شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گفتگو حسن روحانی و مرکل درباره برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگو حسن روحانی و مرکل درباره برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید