شرکت در انتخابات مهم است و دقت در انتخابات مهم تر!

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، شخصی باید صندلی نمایندگی مجلس را کسب کند که اساسا بداند کار مجلس چیست و قاعدتا از نماینده ای که برای سلفی دریافت با موگرینی لَه لَه می زند نمی گردد انتظار داشت برجام را بخواند بعد رای دهد.

شرکت در انتخابات مهم است و دقت در انتخابات مهم تر!

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ اخبار جدید، محمد مهدی زنده دلی-* مجلس شورای اسلامی در ساختار حاکمیتی جمهوری اسلامی با 290 نماینده یکی از قوا سه گانه نظام محسوب شده و با وظیفه قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین نقش معین کننده ای در حاکمیت دارد.

اگر مجلس قبلی را ضعیف ترین یا حداقل یکی از ضعیف ترین دوره های مجلس در جمهوری اسلامی ایران بدانیم، به عنوان نمونه ای مشهود می توان دید که مجلس ناکارآمد چه بلایی بر سر کشور می آورد. به همین خاطر است که شرکت در انتخابات برای تشکیل مجلس شورای اسلامی مهم است، چون اگر مجلسی نباشد در شرایط فعلی کشور که ساختار ها و قوانین به اصلاح گسترده احتیاج دارد تقریبا هیچ قانونی تصویب یا اصلاح نخواهد شد؛ و دقت در انتخاب نماینده مهم تر از خود شرکت در انتخابات است، زیرا شخصی باید صندلی نمایندگی مجلس را کسب کند که اساسا بداند کار مجلس چیست؛ قاعدتا از نماینده ای که برای سلفی دریافت با موگرینی لَه لَه می زند نمی گردد انتظار داشت برجام را بخواند بعد رای دهد.

از نماینده ای که حتی نمیتواند F.A.T.F را درست تلفظ کند نمی گردد انتظار داشت که بداند با فشار دادن دکمه موافق رای گیری می تواند چه خسارتی به نظام مالی کشور بزند.

از نماینده ای که درخواست استیضاح وزیر می دهد بعد به خاطر یک شام باج مانندِ وزیر درخواستش را پس می گیرد نمی توان انتظار داشت در گرانی ها و نا بسامانی ها و بی تدبیری های دولت، درخواست شرح کند.

پس شرکت در انتخابات مهم است و دقت در انتخابات مهم تر!

محمد مهدی زنده دلی، دانشجوی دانشگاه دامغان

انتشار یادداشت های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط وبلاگ اخبار جدید نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه ها و فعالین دانشجویی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شرکت در انتخابات مهم است و دقت در انتخابات مهم تر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت در انتخابات مهم است و دقت در انتخابات مهم تر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید