طرح جامع مناسب سازی در هسته مرکزی شهر ها اجرا گردد

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کردستان گفت: طرح جامع مناسب سازی برای معلولین در هسته مرکزی شهر ها باید به صورت کامل و جامع اجرا گردد

طرح جامع مناسب سازی در هسته مرکزی شهر ها اجرا گردد

کیومرث حبیبی در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار گردید، اظهار کرد: کم لطفی تعدادی از دستگاه ها در حوزه مناسب سازی از چشم ستاد پنهان نمی ماند و در کارایی آخر سال مدیران لحاظ خواهد شد.

او با بیان اینکه بیان نقاط ضعف و قوت در هر حوزه ای زمینه را برای کوشش بیشتر فراهم می سازی، گفت: حضور عزیزان با احتیاج های ویژه در این جلسات و بیان مسائل موجود در این حوزه تلنگری برای تک تک مسئولان وظیفه مند در این حوزه است.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کردستان افزود: به عنوان معاون امور عمرانی استاندار کردستان برای شنیدن صدای کم توان ها در هر زمانی آمادگی داریم و تمام سعی و کوشش خود را برای برطرف مسائل این عزیزان در حد توان بکار خواهیم گرفت.

حبیبی با تاکید براینکه شهرسازی مقدم بر شهرنشینی نیست، اضافه نمود: در گذشته در حوزه شهرسازی ضوابط و مقررات مهندسی لحاظ نمی شد، اما این مهم در حال حاضر به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

او افزود: اجرای طرح مناسب محیط شهری برای جامعه معلولان در تمام نقاط استان رسالت تکلیفی بین بخشی و فرابخشی دستگاه های دولتی و غیر دولتی است.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کردستان افزود: شهرداران مکلف به اجرای طرح جامع مناسب محیط شهری برای جامعه معلولان در شهر های استان هستند و سازمان نظام مهندسی برای توفیق در این حوزه باید نظارت کارشناسی دقیق بر فرایند پروانه ساخت و انتها کار تمام ساختمان های دولتی و غیر دولتی داشته باشد.

حبیبی اعلام کرد: یک درصد از سرفصل اعتبارات عمرانی باید به اجرای طرح جامع مناسب سازی محیط شهری اختصاص پیدا کند تا شاهد تحقق اهداف در این حوزه باشیم.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کردستان افزود: اینکه دستگاه ها یک درصد از اعتبارات عمرانی را در چه حوزه ای هزینه نموده اند باید گزارش ارائه نمایند.

او گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی کاملی از محل سکونت معلولین برای برنامه ریزی و تصمیم سازی هرچه بهتر در حوزه مناسب سازی تاثیرگذار است.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کردستان با تاکید براینکه طرح جامع مناسب سازی برای معلولین در هسته مرکزی شهر ها باید به صورت کامل و جامع اجرا گردد، اذعان کرد: زمینه حضور بیشتر معلولین در جامعه فراهم گردد که این مهم احتیاج به همراهی و هماهنگی همه بخش ها در حوزه مناسب سازی محیط شهری است.

حبیبی افزود: اقدامات شهرداری سنندج در حوزه مناسب سازی محیط شهری مناسب بوده که البته باید مستندسازی های لازم در این خصوص انجام گیرد.

او با اشاره به فعالیت های شهرداری در حوزه کف سازی و آرام سازی معابر گفت: مسائل فنی در اجرای عملیات بهسازی و آرام سازی معابر باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

حبیبی گفت: اتوبوس مخصوص معلولین در اختیار بهزیستی و آموزش پرورش قرار گیرد و در ایستگاه های اتوبوس هم به مسائل مناسب سازی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کردستان فرهنگ سازی در خصوص نحوه برخورد با معلولین را ضروری خواند و اضافه نمود: فرهنگ سازی در خصوص برخورد با جامعه کم توان ها و افراد با احتیاج های ویژه باید از مهدکودک ها شروع گردد.

وبلاگ اخبار جدید کردستان سنندج

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "طرح جامع مناسب سازی در هسته مرکزی شهر ها اجرا گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جامع مناسب سازی در هسته مرکزی شهر ها اجرا گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید