قتل زن مسن به خاطر چند تکه طلا

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، پسری جوان که زنی مسن را با انگیزه سرقت طلا و جواهراتش کشته است، در بازپرسی های تخصصی پلیس به جرمش اعتراف کرد.

قتل زن مسن به خاطر چند تکه طلا

به گزارش شرق، کارآگاهان جنایی تهران از چند روز پیش وقتی آگاه شدند زنی مسن در خانه اش به قتل رسیده، تحقیقات را در این رابطه شروع کردند.

خبر قتل این زن را یکی از پسران او به پلیس داد و گفت: مادرم در خانه تنها زندگی می کرد و غیر از زنان کسی را راه نمی داد.

ضمن اینکه از زمان شیوع کرونا رفت وآمد او کمتر شده بود. من و خواهران و برادرانم مرتب به او سر می زدیم و برای اینکه در نبود ما مسئله ای پیش نیاید، در خانه اش دوربین مداربسته گذاشته بودیم. یک روز قبل او به من تلفن زد و گفت: پسری برایش بسته حمایتی آورده است. من هم گفتم بسته را تحویل بگیرد. بعد از آن دیگر خبری از مادرم نشد و به تلفن جواب نداد تا اینکه وقتی به خانه اش آمدم، با جسد او روبرو شدم.

کارآگاهان در آنالیز های مقدماتی پی بردند این زن با 11 ضربه چاقو کشته شده و قاتل یا قاتلان چند تکه طلای او را نیز سرقت نموده اند. درحالی که محل وقوع جرم همچنان زیرنظر پلیس بود، حضور پسری جوان که رفتاری مشکوک داشت توجه کارآگاهان را جلب کرد. آن ها که از پیش به فرد تحویل دهنده بسته حمایتی ظنین بودند و احتمال می دادند این بسته بهانه ای برای ورود به خانه پیرزن و سرقت مرگ بار بوده باشد، پسر مشکوک را بازداشت کردند.

او وقتی تحت بازپرسی نهاده شد، گفت: من بسته حمایتی را به خانه پیرزن بردم، اما بعد از آن دیگر خبری از او نداشتم و نمی دانم چه کسی وی را کشته است.

این ادعای مظنون 21 ساله که بابک نام دارد، پلیس را قانع نکرد، به همین دلیل او بازداشت شد و بازپرسی ها ادامه یافت تا اینکه بابک دیروز به قتل اعتراف کرد. این پسر شرح داد: من در یک کارگاه مبل سازی کار می کنم. چند ماه پیش از صاحبکارم مبلغ 10 میلیون تومان قرض گرفتم و با بخشی از پول برای خودم موتورسیکلت خریدم.

بقیه آن را هم به دلیل بیماری پدرم صرف امور زندگی کردم. بعد از عید، صاحبکارم از من طلبش را خواست، ولی اصلا پول نداشتم. از طرفی نمی توانستم این مبلغ را از کسی قرض بگیرم، چون تمام دوستانم مثل خودم گرفتار مسائل اقتصادی بودند. در این میان صاحبکارم مرتب به من فشار می آورد تا 10 میلیون تومان را پس بگیرد. در نهایت به ناچار موتورم را به مبلغ 5.5 میلیون تومان فروختم، اما برای 4.5 میلیون مابقی هنوز مشکل داشتم.

بابک در ادامه اعترافاتش گفت: در اوج گرفتاری به یاد پیرزنی افتادم که در محله ما زندگی می کرد. می دانستم او مقداری طلا و جواهر دارد، برای همین از یک هفته قبل از قتل نقشه ای کشیدیم. این طور فکر کردم که به خانه اش می روم و با زدن ضربه به سرش او را بیهوش می کنم. بعد طلاهایش را می دزدم، می فروشم و بدهی ام را می دهم.

از طرفی پیرزن بعد از به هوش آمدن از من شکایت می نماید، اما من تا آن موقع مشکل اقتصادی ام را برطرف خواهم کرد و با پرداخت پول رضایت او را می گیرم. در این نقشه اصلا به فکر کشتن کسی نبودم. این افکار در سرم می چرخید تا اینکه بالاخره روز حادثه فرارسید.

متهم ادامه داد: روز حادثه بسته حمایتی خانواده ام را تحویل گرفتم و نیمی از آن را به خانه بردم و ساعت 5:30 بعدازظهر با نیمی دیگر راهی خانه پیرزن شدم. زنگ زدم و او را جلوی در کشاندم. هدفم این بود که وارد خانه شوم، اما فهمیدم آنجا دوربین مداربسته دارد، به همین دلیل داخل نرفتم و بعد از تحویل دادن بسته از پیرزن خداحافظی کردم.

حدودا 10 دقیقه بعد از افطار بود که دوباره به منزل مقتول رفتم و با این بهانه که دسته کلیدم را جا گذاشته ام وارد منزلش شدم. پیرزن مشغول افطار بود. او برایم چای آورد و من با همان سینی ضربه ای به سرش زدم، اما فایده ای نداشت، به همین دلیل ماهیتابه ای را از آشپزخانه برداشتم و باز هم به سرش ضربه زدم، اما بعد فکر کردم او مرا به پلیس معرفی می نماید و دچار دردسر می شوم.

آن موقع بود که به فکر قتل افتادم. چاقویی را که زن برای بریدن پنیر در سفره گذاشته بود، برداشتم و چند ضربه زدم، اما آن چاقو هم شکست. چاقویی دیگر از آشپزخانه آوردم و باز هم ضربه زدم. در آخر طلا های پیرزن را به همراه حافظه دوربین های مداربسته سرقت و فرار کردم.

بابک درباره ادامه وقایعی که برایش رخ داد، گفت: حافظه دوربین ها را دور انداختم و به خانه برگشتم. منزل ما سه طبقه است که یک طبقه آن را اجاره داده ایم و طبقه دیگرش در اختیار پدربزرگ و مادربزرگم است. طلا های مسروقه را در یک جوراب زنانه گذاشتم. به خانه پدربزرگم رفتم و بسته دزدی را پشت آینه دستشویی خانه آن ها مخفی کردم. در این مدت فکرم پیش پیرزن بود، به همین دلیل با چند نفر از دوستانم تماس گرفتم و از آن ها پرسیدم آیا کسی که این تعداد ضربه چاقو بخورد زنده می ماند یا نه. روز حادثه نیز برای سرکشی و اطلاع از سرنوشت آن زن به نزدیکی خانه اش رفتم که دستگیر شدم.

منبع: فرارو

به "قتل زن مسن به خاطر چند تکه طلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل زن مسن به خاطر چند تکه طلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید