می گویند 15 میلیون بده و به آمریکا برو!

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، عضو تیم ملی تیروکمان در رشته کامپوند گفت: با وجود این که در رکوردگیری تیم ملی نفر اول بودم، اما به خاطر این که نتوانستم برای اعزام به مسابقات قهرمانی دنیا 15 میلیون تومان پرداخت کنم، به آمریکا اعزام نشدم.

می گویند 15 میلیون بده و به آمریکا برو!

مجید کیانزاد در گفت وگو با وبلاگ اخبار جدید، اظهار کرد: هر چند می دانم انتقاد از فدراسیون تیروکمان در شرایط کنونی تبعات زیادی برای من خواهد داشت و محتمل است از تیروکمان کنار گذاشته شوم، اما به خاطر دفاع از حق خود، دیگر حاضر به سکوت نیستم.

وی اضافه نمود: در انتخابی تیم ملی داخل سالن که چند ماه پیش برگزار گردید، 3 نفر از کمانداران از جمله؛ نیما محبوبی، امیر کاظم پور و خود من که در رکوردگیرهای متعدد بالاترین رکورد را به ثبت رساندیم، به تیم ملی دعوت شدیم و قرار بود جزء نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی دنیا آمریکا در رشته کامپوند باشیم اما مدیر تیم های ملی گفت؛ فعلا پول نداریم که اردو تشکیل دهیم و تیم را به آمریکا اعزام کنیم اگر می خواهی در مسابقات قهرمانی دنیا آمریکا شرکت کنی باید 15 میلیون تومان پرداخت کنی تا شرایط اعزامت به آمریکا فراهم گردد.

عضو تیم ملی کامپوند گفت: چون متاسفانه چنین پولی را نداشتم که پرداخت کنم اسمم از سوی فدراسیون در سایت مسابقات قید نشده بود و متوجه شدم که به جای من و کاظم پور که نتوانستیم هزینه سفر را تامین کنیم، اسم نیما محبوبی، مجید قیدی و اسماعیل عبادی به عنوان نفرات تیم ملی کامپوند در سایت مسابقات قرار گرفته است. هر چند متوجه شدم که این نفرات هم هزینه سفر خود را که همان مبلغ 15 میلیون تومان بود، به فدراسیون پرداخت کردند تا در قالب تیم ملی در مسابقات دنیای آمریکا شرکت نمایند.

وی ادامه داد: بعد از این که متوجه شدم اسم امیر کاظم پور نیز در سایت مسابقات ثبت شده است، با نجاری مدیر تیم های تیروکمان تماس گرفتم و گفتم چطور اسم وی نیز در سایت مسابقات هست، اما اسم من که نفر اول در رکوردگیری کامپوند بودم، نیست. او هم به من بیان کرد اگر بتوانی 15 میلیون تومان فراهم کنی مسئله ای برای اعزام نخواهی داشت. متاسفانه با وجود این که به وسیله اسپانسر این هزینه را تامین کردم، اما چون در مقطع زمانی اعلام شده نتوانستم پول را فراهم کنم، امکان شرکت در مسابقات را نداشتم. برای من جای تعجب است که آیا برای چنین اعزام هایی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان هیچ پولی را در اختیار فدراسیون قرار نمی دهد که فدراسیون کمانداران را مجبور به پرداخت هزینه سفر خود می نماید.

کیانزاد توضیح داد: سال گذشته نیز که قصد شرکت در مسابقات جام دنیای داخل سالن را داشتم، دو مرحله از این مسابقات را که در مراکش و تایلند برگزار گردید در قالب تیم ملی شرکت کردم و توانستم رنکینگ ششم دنیا را کسب کنم، اما برای حضور در مرحله چهارم این رقابت ها در آمریکا، فدراسیون به من گفت باید 12 میلیون تومان پرداخت کنی تا راهی آمریکا شوی. متاسفانه با هزار بدبختی این پول را تامین کردم و هنوز هم این بدهی تمام نشده است.

عضو تیم ملی کامپوند اضافه نمود: یک تیرانداز وقتی وارد تیم ملی می گردد روزی 8 ساعت باید در اردوی تیم ملی باشد و دیگر فرصت کافی برای کار کردن و تامین هزینه های خود نیست. نزدیک به 6 سال است که به صورت مقطعی عضو تیم ملی هستم، متاسفانه فقط 4 ماه حقوق به مبلغ 300 هزار تومان آن هم با کسر مالیات از آن دریافت کردم. آیا واقعا وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای اردونشینان حقوقی در نظر نمی گیرد و اگر حقوق پرداخت می گردد، کجا هزینه می گردد.

وی با بیان این که مسئولین تیروکمان رکورد کمانداران را دست کاری می نمایند، گفت: متاسفانه در اعزام ها کسانی که صلاحیت اعزام به تورنمنت های مهم را دارند، اعزام نمی شوند و بعضی از مسوولین تیروکمان با دست کاری رکوردها کسانی را معمولا به مسابقات اعزام می نمایند که به سلیقه خود انتخاب شدند. به عنوان مثال در مسابقات قهرمانی دنیا ترکیه با وجود این که طاهری در رکوردگیری کامپوند جز بهترین ها بود، اما اسمش از لیست نفرات اعزامی حذف شده بود که با شکایت کمانداران اصفهان و نامه نگاری که رییس هیات اصفهان به رییس فدراسیون تیروکمان انجام داد، در نهایت شجاعی با آنالیز رکوردها خواهان اعزام طاهری به مسابقات قهرمانی دنیا ترکیه شد که او نیز توانست به مدال برنز این رقابت ها دست پیدا کند.

کیانزاد اضافه نمود: برای پرداخت بدهی که به مسابقات جام دنیای آمریکا داشتم، مجبورم با اسنپ کار کنم تا بدهی خود را پرداخت کنم. من با وجود این که ورودی تیم ملی را کسب کردم، رکوردهای نفر اول رشته کامپوند را دارم، چرا باید بلاتکلیف باشم که الان عضو تیم تیروکمان هستم یا خیر؟ واقعا اگر کسی بخواهد به صورت حرفه ای تیر بزند امکان کار کردن به صورت تمام وقت را ندارد. یا باید از تیروکمان دست بکشم یا این که به دنبال درآمدزایی باشم.

عضو تیم ملی تیروکمان در خاتمه تاکید نمود: 2 سال است که برای حضور در مرحله چهارم داخل سالن جام دنیا آمریکا و قهرمانی دنیا آمریکا کوشش می کنم و تمام وقت و هزینه خود را صرف آماده سازی خود جهت حضور هر چه قویتر این تورنمنت نموده بودم تا به نتایج خوبی دست پیدا کنم که متاسفانه به خاطر 15 میلیون تومان از دست دادم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "می گویند 15 میلیون بده و به آمریکا برو!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می گویند 15 میلیون بده و به آمریکا برو!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید