واشنگتن: برای هر شرایطی در برابر کره شمالی آماده هستیم

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اشاره به افزایش تنش ها با کره شمالی و تهدیدهای جدید این کشور تاکید کرد که واشنگتن، سئول و توکیو برای هر شرایطی آماده هستند.

واشنگتن: برای هر شرایطی در برابر کره شمالی آماده هستیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار جدید، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اشاره به امکان پرتاب موشکهای دروبرد از ناحیه کره شمالی اعلام نمود که واشنگتن برای هر اتفاقی آماده است.

ژنرال مایک میلی این اظهارات را در نشست خبری با رئیس پنتاگون در راستای تهدید کره شمالی مبنی بر امکان از سرگیری آزمایشهای موشکی دوربرد مطرح کرده است.

میلی از ارائه جزئیات اطلاعاتی درباره احتمال یک آزمایش قریب الوقوع از جانب کره شمالی خودداری کرد و در واکنش به تهدیدهای اخیر پیونگ یانگ گفت: در حوزه عمومی، کره شمالی نشانه های مختلفی بروز داده است و شما هم از آن اطلاع دارید.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز در این نشست خبری درباره بازگشت کره شمالی به میز مذاکرات ابراز امیدواری کرد.

وی افزود: به وضوح ما فکر می کنیم که راه حل سیاسی بهترین راه حل برای خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره است. همانطور که قبلا گفتم، ما دو جهت مشخص داریم، برای هرگونه شرایط حاد آماده هستیم و اگر نیاز باشد برای جنگ هم برای همین امشب آماده هستیم. از سوی دیگر برای شرایط دیپلماتیک نیز و آغاز مجدد این فرایند نیز آماده هستیم.

میلی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا سطح آمادگی ارتش آمریکا در برابر تهدیدات کره شمالی افزایش خواهد یافت یا نه نیز گفت که در ارتباط با مسائل شبه جزیره کره ما همیشه در سطح بالایی از آمادگی هستیم.

وی در ادامه گفت: ما شانه به شانه در کنار همکارانمان در سطح سیاسی و نظامی در کره جنوبی باقی می مانیم و ارتباطاتی نیز بلا ژاپن برقرار است. این اتحاد سه گانه بین آمریکا، ژاپن و کره جنوبی مستحکم و پایدار است و من فکر میکنم برای دفاع از منافع ایالات متحده و کره و ژاپن قابل توجه است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پیشتر به واشنگتن تا سرانجام سال جاری میلادی برای اتخاذ یک رویکرد منعطف در قبال کره شمالی مهلت داده است.

همزمان با نزدیک شدن به موعد ضرب الاجل رهبر کره شمالی به آمریکا، دولت پیونگ یانگ هفته قبل با قطع امید تلویحی از مذاکره با آمریکا، گفته بود واشنگتن دیگر چیزی برای ارائه به ما در مذاکرات ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "واشنگتن: برای هر شرایطی در برابر کره شمالی آماده هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن: برای هر شرایطی در برابر کره شمالی آماده هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید