94 درصد تصادفات استان در جاده های اصلی رخ می دهد

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که 94 درصد تصادفات استان در جاده های اصلی بویژه محور چابهار- زابل رخ می دهد لازم است پیگیری جدی برای تامین اعتبار احداث بزرگراه مورد توجه قرار گیرد.

94 درصد تصادفات استان در جاده های اصلی رخ می دهد

احمدعلی موهبتی در نشست کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل سیستان و بلوچستان با بیان اینکه عامل انسانی در بروز حوادث رانندگی افزون بر 80 درصدتاثیر گذار است، گفت: باید نهضتی برای کنترل رفتارهای پر خطر در رانندگی این استان شکل گیرد.

وی اضافه کرد: در بودجه سال آینده بخش قابل توجه ای از اعتبارات به حوزه راه اختصاص دارد که امید است با تخصیص اعتبارات جهش مطلوب در راه های سیستان و بلوچستان ایجاد گردد.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید نمود: برای کاهش تصادفات رانندگی در استان لازم است فرهنگ سازی توسط متولیان بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با بیان اینکه کنترل سرعت شاه کلید کاهش وقوع تصادفات رانندگی است، گفت: این استان رتبه نخست بیشترین سرعت را در کشور به خود اختصاص داده که مهمترین راه حل برای کنترل این رفتار پرخطر استفاده از تجهیزات کنترل سرعت از جمله دوربین است.

سرهنگ کشواد بهروزی زاده اضافه کرد: از آنجایی که تصادفات رانندگی از فرعی به اصلی مهمترین علت حوادث سیستان و بلوچستان را تشکیل می دهند لازم است نسبت به ایمن سازی محورها و نصب سیستم روشنایی بیش از پیش توجه گردد.

وی ساخت بزرگراه را از مهمترین نیازهای سیستان و بلوچستان ذکر کرد و گفت:با توجه به فاصله طولانی مراکز جمعیتی استان ساخت بزرگراه می تواند به کاهش آمار بالای تلفات انسانی حوادث رانندگی یاری قابل توجه ای کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: 768 نفر در 10 ماهه سالجاری در تصادف استان فوت کردند که سرعت غیرمجاز یکی از مهمترین عوامل در سوانح رانندگی این مدت بوده است.

ایوب کرد اضافه کرد: بر اساس آمار شدت تصادفات سال جاری سیستان و بلوچستان به حدی شدید بوده که بیش از 60 درصد فوتی های تصادفات در صحنه تصادف جان خود را از دست دادند.

وی گفت: همچنین 94 درصد تصادفات رانندگی سیستان و بلوچستان در محورهای اصلی و 6 درصد مابقی در محورهای فرعی و روستایی به وقوع پیوسته است.

بنابراین گزارش؛ وجود اندک بزرگراه، وجود جاده های 2 طرفه و ناایمن، رعایت نکردن مقررات هدایت و رانندگی و قاچاق انسان و سوخت زمینه را برای پرواز راحت ققنوس مرگ در راه های سیستان و بلوچستان فراهم نموده و مردم این دیار هر هفته شاهد جان باختن تعدادی از هموطنان و یا اتباع بیگانه هستند.

گستردگی و پراکندگی استان پهناور سیستان و بلوچستان، طولانی بودن فاصله بین شهرها و روستاها، نبود جاده های 2 بانده و بزرگراه و رفت و آمد و ترافیک بالای بعضی جاده های این استان حوادث ناگواری را رقم می زند که جبران ناپذیر است.

سرعت زیاد خودروهای حامل قاچاق نه تنها جان راننده و سرنشینان این خودروها بلکه سایر خودروهای عبوری در جاده های 2 طرفه سیستان و بلوچستان بویژه بعضی شهرستانهای جنوبی این استان را به مخاطره می اندازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "94 درصد تصادفات استان در جاده های اصلی رخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "94 درصد تصادفات استان در جاده های اصلی رخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید