خروج 550 هزار زائر از مرز شلمچه ، تردد روان در دو مرز خوزستان

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، فرمانده انتظامی خوزستان از تردد روان در مرزهای شلمچه و چذابه اطلاع داد و گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون حدود 550 هزار زائر از پایانه مرزی شلمچه راهی سفر کربلا شده اند.

خروج 550 هزار زائر از مرز شلمچه ، تردد روان در دو مرز خوزستان

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، سردار حیدر عباس زاده اظهار کرد: امروز در هر دو مرز شلمچه و چذابه با استقبال گسترده زائران روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در پایانه مرزی شلمچه 48 گیت دارد که 24 گیت از این تعداد فعال و زائران در حال تردد هستند، گفت: در صورت احتیاج بلافاصله 24 گیت دیگر نیز آماده به کارگیری هستند.

فرمانده انتظامی خوزستان اعلام کرد: در حال حاضر تردد زائران در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه روان است و در کمترین زمان ممکن و در مدت حدود دو تا سه ثانیه زائران از گیت ها عبور می نمایند.

عباس زاده با اشاره به حضور پلیس گذرنامه در پایانه های مرزی، عنوان نمود: زائرانی که دارای گذرنامه هستند و مسائلی غیر از ممنوع الخروجی و قضائی داشته باشند، با مساعدت پلیس و حل مشکل احتمالی می توانند به سفر کربلا مشرف شوند.

وی با بیان اینکه در آن سوی مرز مسائلی در مورد کمبود ناوگان خودرویی وجود دارد، گفت: با تعامل مستمری که مسئولان استانی با فرمانده قرارگاه اربعین ناجا و مسئولان کشوری دارند در صدد رفع کردن مسائل پیش آمده، هستیم.

فرمانده انتظامی خوزستان توضیح داد: تعدادی خودروهای سنگین و اتوبوس های درون و برون شهری به آن سوی مرز برای تسهیل در تردد زائران اعزام شده است.

وی اضافه نمود: نیروی انتظامی تعامل بسیار خوبی با تمام دستگاه های متولی از جمله سازمان راهداری در این خصوص داشته است تا ان شاءالله مشکل مربوطه هرچه سریع تر رفع گردد.

عباس زاده عنوان نمود: هر دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه در حال حاضر باز بوده و تردد زائران عزیز در حال اجرا است.

وی اعلام کرد: اگر گاهی مشاهده می گردد که سرعت تردد زائران کاهش می یابد به منظور مدیریت اعزام و تردد افرادی است که به آن سوی مرز رفته اند و تردد آنها کنترل می گردد تا از بروز مسائل احتمالی پیشگیری گردد.

فرمانده انتظامی خوزستان با بیان اینکه از ابتدای ماه صفر تاکنون 470 هزار نفر از پایانه مرزی شلمچه راهی کربلا شده اند، گفت: امروز نیز تا این لحظه حدود 80 هزار زائر از این مرز تردد داشته اند.

وی خاطر نشان کرد: بنابراین تاکنون در مجموع حدود 550 هزار زائر در ماه صفر از این پایانه مرزی از کشور خارج شده اند.

عباس زاده به زائران اربعین حسینی(ع) توصیه کرد: زائران حتما با گذرنامه یا داشتن کارت تردد موقت و مدارک لازم به مرزها مراجعه نمایند و اگر دچار مسائل قضائی هستند، پس از رفع کردن مشکل مربوطه در شهرهای مبدا، راهی سفر شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خروج 550 هزار زائر از مرز شلمچه ، تردد روان در دو مرز خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج 550 هزار زائر از مرز شلمچه ، تردد روان در دو مرز خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید