ساعی: کوشش می کنم از کمیته ملی المپیک برای آقایی یاری بگیرم، تعویق المپیک اتفاق خوبی برای تکواندو مردان نبود

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، مدیرفنی تیم ملی تکواندو با اشاره به شرایط دختر تکواندوکار آسیب دیده گفت: در حال کوشش هستم در صورت امکان از کمیته ملی المپیک برای مهسا آقایی یاری بگیرم.

ساعی: کوشش می کنم از کمیته ملی المپیک برای آقایی یاری بگیرم، تعویق المپیک اتفاق خوبی برای تکواندو مردان نبود

هادی ساعی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ اخبار جدید، در مورد عیادت از مهسا آقایی دختر تکواندوکار فردیسی که دچار ضایعه مغزی شده است، گفت: شهریورماه سال گذشته مهسا آقایی در جهت بازگشت از باشگاه به خانه بود. او به دلیل نیمه کاره بودن یک ساختمان چند ساله که باعث مسدود کردن جهت پیاده رو شده بود، مجبور به حضور در خیابان شد که ماشین به او زد و 5،6 متر پرتاب شد و به حصارهای ساختمان نیمه کاره برخورد کرد.

وی ادامه داد: بعد از این اتفاق راننده خودرو متواری اما بعد از مدتی دستگیر شد. وجود هوگوی تکواندو در کوله پشتی آقایی باعث شد وقتی پرتاب می گردد نخاع او آسیب نبیند و زنده بماند. آقایی بر اثر این حادثه دچار مسائل مغزی می گردد و در ابتدا به کما می رود، اما پس از مدتی سطح هوشیاری او از 3 به 8 می رسد و از کما خارج می گردد.

پرافتخارترین المپین تکواندو ایران اعلام نمود: این حادثه باعث شده آقایی شرایط خوبی نداشته باشد. روزی که ما به عیادتش رفتیم عنوان شد سطح هوشیاری او 8 است، اما وقتی بالای سر او رفتم چشم هایش را باز کرد و من را دید. حتی حس کردم که من را می شناسد و با جا به جایی متوجه شدم که با چشم هایش دنبالم می نماید که خانواده اش گفتند این موضوع برای اولین بار اتفاق افتاده است.

ساعی با تاکید بر احتیاج اقتصادی خانواده او گفت: خانواده آقایی ضعیف است و پدر او کارگر است. خانواده تکواندو در حال کوشش برای یاری به او هستند و من و بهزاد خداداد نیز با حضور در منزل پدر او یاریی انجام دادیم. در حال کوشش هستم در صورت امکان از کمیته ملی المپیک برای این خانواده یاری بگیریم. با پولادگر تماس گرفتم و قرار شد فدراسیون تکواندو نیز یاریی انجام بدهد.

وی در مورد امکان بهبودی آقایی گفت: شرایط این دختر باید توسط پزشکان مغز و اعصاب آنالیز گردد. این بچه جراحی شده و پزشک او عنوان نموده است تمام کارهای مورد احتیاج را انجام داده است. در کوشش هستیم شرایطی فراهم گردد پرونده او توسط پزشکان مغز و اعصاب دیگر نیز مورد آنالیز قرار گیرد تا وضعیتش بهتر گردد. بخشی از مغز این دختر تکواندوکار دچار آسیب دیدگی شدید شده است.

مدیرفنی تیم ملی تکواندو در مورد تعویق یک ساله المپیک و تاثیر آن روی تیم ملی گفت: این موضوع، اتفاق نادری بود. تعویق المپیک البته با توجه به هزینه کمیته های المپیک جهان و فدراسیون مختلف به آنها ضربه زده است. یک ورزشکار حرفه ای نیز برای شرایط خود برنامه ریزی می نماید؛ برنامه ریزی که بسیار سخت است تا یک ورزشکار در روز مسابقه در اوج آمادگی قرار بگیرد. از طرفی ملی پوشان المپیکی ما جوان هستند و کنترل وزن آنها برای یک سال دیگر سخت است. تعویق المپیک برای تیم پسران اتفاق خوبی نیست، اما به تیم بانوان زمان بیشتری می دهد تا تمرینات و برنامه ریزی بهتری برای کسب دو سهمیه داشته باشند.

وی در مورد شروع تمرینات تیم ملی در اردیبهشت ماه گفت: به این موضوع امیدوار هستیم، اما شرایط در حال حاضر خوب نیست. ما در اسفندماه نیز تحت شرایط سخت به تمرینات خود ادامه دادیم. سعی کردیم تنها بچه های اصلی را در اردوها نگه داریم و سایر تکواندوکاران را مرخص کردیم. از یک طرف باید مراقب سلامت ورزشکاران باشیم و از طرف دیگر تمرینات خود را ادامه دهیم. امیدواریم هر چه زودتر کرونا ریشه کن گردد، اما اگر مجبور شویم تمرینات را شروع می کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ساعی: کوشش می کنم از کمیته ملی المپیک برای آقایی یاری بگیرم، تعویق المپیک اتفاق خوبی برای تکواندو مردان نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعی: کوشش می کنم از کمیته ملی المپیک برای آقایی یاری بگیرم، تعویق المپیک اتفاق خوبی برای تکواندو مردان نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید