پیتون را فراموش کنید، این مار بزرگترین طعمه ها را می بلعد

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، مار گانس تخم خوار گونه ای بومی آفریقا است که نسبت به اندازه بدنش بزرگترین طمعه ها را می بلعد و در این زمینه حتی از مار پیتون پیشی می گیرد. همه مار ها با آرواره های خاص خود طعمه های بزرگ را می بلعند، اما در میان آن ها یک گونه از همه پیشی می گیرد و نسبت به اندازه بدنشان بزرگترین طعمه ها را می بلعد.

پیتون را فراموش کنید، این مار بزرگترین طعمه ها را می بلعد

به گزارش خبرآنلاین، شاید با شنیدن این تعاریف ناخودآگاه یاد مار پیتون بیفتید، اما مار رکوردشکن این داستان پایتون نیست.

اتفاقا بدن بزرگی ندارد و گونه ای تقریبا کوچک و غیرسمی در آفریقا به نام مار گانس تخم خوار است. این مار همانطور که از نامش پیداست در بلعیدن تخم پرندگان تخصص داد و با وجود میزان کوچک تخم های بزرگ را فرو می دهد.

بر اساس اطلاعات مقاله ای که 8 اوت در Journal of Zoology منتشر شد، توانایی این مار در خوردن طعمه های ریشه در شکل آرواره و جنس پوست مار دارد. آرواره آن ها حتی از مار پیتون های برمه ای انعطاف بیشتر برای بلعیدن طعمه های بزرگ تر از خود دارد.

در این پژوهش مشخص شد که مار تخم خوار گانس در مقایسه با یک مار پیتون برمه ای با وزن مشابه می تواند طعمه ای با سطح مقطع بیش از دو برابر را بخورد. این گونه از مار ها می توانند طعمه هایی سه یا چهار برابر بزرگ تر از خود را بخورند.

هنگامی که این مار ها یک تخم مرغ را می بلعند، ماهیچه های درون گلوی خود را منقبض می کنند تا برآمدگی ها به سمت تخم مرغ تحریک شده و پوست آن در داخل بدنشان شکسته شود.

به محض اینکه پوست تخم مرغ شکسته شد، مار ها تمام مایع درون تخم مرغ را با فشار دادن خارج کرده و آن را هضم می کنند. سپس، با به دست آوردن تمام مواد مغذی موجود، پوست خالی تخم مرغ را که غیر قابل هضم است، برمی گردانند. این شیوه تغذیه، میزان مصرف غذای مار را بهینه می کند.

منبع: فرارو

به "پیتون را فراموش کنید، این مار بزرگترین طعمه ها را می بلعد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیتون را فراموش کنید، این مار بزرگترین طعمه ها را می بلعد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید