کارمندان بخوانند

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، یک روانشناس گفت: ترک میدان و رها کردن پروژه یا کار به صورت نیمه کاره، راه حل مناسبی نیست، اما احساسات و نگرش های منفی ایجاد شده را می توان برطرف کرد.

کارمندان بخوانند

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، پریسا فرنودیان روانشناس و مشاور در گفت وگو با خبرنگاران، درباره راه چاره برای حفظ انگیزه در کار مورد علاقه اظهار کرد: همه ما می دانیم که ترک میدان و رها کردن پروژه یا کار به صورت نیمه کاره، راه چاره مناسبی نیست، اما با احساسات و نگرش های منفی ایجاد شده چه باید کرد؟

فرنودیان بیان نمود: برخی مشکل ها حوصله بر است، یعنی اغلب افراد از انجام کار ها بعد از مدتی کسل می شوند، اما برخی ها به خاطر ساعت های زیادی که کار می نمایند و نگرفتن نتیجه بی انگیزه می شوند.

او اضافه نمود: دسته اول باید در روند درمان بهبود پیدا نمایند و به دلیل عدم هویت منسجم، علایق آنها هم معمولا کاذب، تقلیدی، کاسب کارانه است همچنین اغلب برای پر کردن احساس خلا و شرم است و دسته دوم، بسته به هر فرد باید علت رو جستجو کرد و پاسخ کلی داده نشود.

این روانشناس گفت: اگر افرادی از کار زیاد و فشرده برای مدتی خسته شده اند، به تفریح هم احتیاج دارند و می توانند به خود هر از گاهی استراحت دهند، مدام روی موضوع متمرکز نشوند و در فواصل با استراحت، ذهنشان را آرام نمایند و به علایق دیگر نیز بپردازند تا دوباره میل به کار در آنان پدید آید.

فرنودیان با بیان اینکه این افراد می توانند با یادگیری روش هایی در انجام کارشان تنوع ایجاد نمایند و به یک وضعیت عادت ننمایند، ادامه داد: افراد کار را به جای یک امر خشک و جدی یک بازی ببینند و بدون نقشه و برنامه، هیچ راهی نیست تا بتوانند اهداف کوچکی را برای دستیابی به هدف بزرگ شناسایی نمایند.

او اظهار داشت: نوشتن نقشه و برنامه می تواند یاری کند؛ یک تصویر کلی از هدف خود ببینند و با دیدن نقشه راه، یک جهت منطقی برای آن پیدا نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کارمندان بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارمندان بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید