گسترش دامنه استقرار ارتش سوریه تا 6کیلومتری مرز با ترکیه

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، یگان هایی از ارتش سوریه پس از دستیابی به توافق با شبه نظامیان کُرد، امروز به سمت مرز ترکیه پیشروی کردند و هم اینک وارد روستاها و شهرک هایی در حومه جنوبی، جنوب غربی و شمالی الرقه شده اند.

گسترش دامنه استقرار ارتش سوریه تا 6کیلومتری مرز با ترکیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار جدید به نقل از سانا، یگان هایی از ارتش سوریه وارد تعداد زیادی از روستاها و شهرک هایی در حومه های جنوبی، جنوب غربی و شمالی الرقه شده اند.

طبق این گزارش، پرچم سوریه بر بالای بسیاری از نهادهای دولتی، از جمله مدارس در شهرهای حسکه و قامشلی برافراشته شده است.

از سوی دیگر، صفحه کاربری القامشلی الیوم در شبکه های اجتماعی بیان کردند که بر سر بازگشایی مدارس بسته شده به دستور نمودها در بعضی محله های حسکه توافق شده است؛ بدین ترتیب پرچم سوریه بر بالای ساختمان مدارس نصب شده و طبق آیین نامه دولتی، مدارس فعالیت شان را آغاز نموده اند.

از سوی دیگر، مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه بیان کرد که یگان های ارتش سوریه در شهرک عین عیسی در خط درگیری با نیروهای ترکیه مستقر می شوند.

ارتش سوریه در حال حاضر در فاصله 6کیلومتری مرزهای مشترک با سوریه مستقر است و انتظار می رود پیشروی خود را تا منطقه رأس العین ادامه دهد.

نیروهای ارتش سوریه شب گذشته نیز وارد مناطقی از شهر منبج در حومه شرقی حلب شد. پرچم سوریه بر فراز این شهر به اهتزاز درآمد.

استقرار ارتش از دو روستای الجاموس و وریده آغاز شد و ارتش میخواهد در اطراف شهر به استقرار خود ادامه دهد.

خبرگزاری سانا، شب گذشته نیز گزارش داد یک روز پس از توافق میان دمشق و نیروهای دموکراتیک سوریه، موسوم به قسد، یگان های ارتش سوریه وارد دو شهر عین العرب (کوبانی) و منبج در حومه حلب شدند.

پس از اعلام خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه، ترکیه از چهارشنبه هفته گذشته یک حمله گسترده مرزی را به مناطقی که توسط شبه نظامیان کُرد سوری کنترل می گردد، آغاز نموده است. آنکارا این شبه نظامیان را گروه های تروریستی می داند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام نموده است که حدود یک هزار سرباز آمریکایی مستقر در شمال سوریه باید از منطقه خارج شده و به خانه برگردند و آمریکا نباید در دعوای ترکیه و نمودها بیش از این دخالتی بکند.

بعد از این که آمریکا کُردهای سوریه را در مواجهه با ترکیه تنها گذاشت، این شبه نظامیان اکنون به گفت وگو با دمشق روی آورده و از احتمال گفت وگو با مسکو نیز سخن گفته اند.

بدران ژیا کُرد از مقام های ارشد کرد سوریه به خبرگزاری رویترز بیان کرد که نمودها اکنون با نظام دمشق به یک توافق نظامی اولیه رسیده اند که به مستقر شدن نیروهای دولتی سوریه در امتداد مرزهای شمالی محدود می گردد و مذاکرات سیاسی بین دو طرف قرار است بعداً انجام گردد.

او اضافه کرد که با از دست رفتن حمایت آمریکا، نمودهای سوریه اکنون ناچار شده اند به راه های دیگر برای حفاظت از خود علیه ترکیه روی بیاورند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گسترش دامنه استقرار ارتش سوریه تا 6کیلومتری مرز با ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش دامنه استقرار ارتش سوریه تا 6کیلومتری مرز با ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید