دانش بنیان ها در بحران کرونا پای کار آمدند

به گزارش وبلاگ اخبار جدید، کرمی گفت: فراخوانی داده ایم تا بر اساس آن، شرکت های دانش بنیان ، استارتاپ ها و فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری، مشکل و معضل ویروس کرونا را برطرف کنند.

دانش بنیان ها در بحران کرونا پای کار آمدند

به گزارش خبرنگار پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی با بیان اینکه شکست کرونا با همگرایی و اتحاد مردم ایران صورت می گیرد ، گفت: مردم ایران در طول تاریخ ثابت کرده اند که از تهدیدها فرصت می سازند و و با اتحاد و همگرایی و بهره مندی از هوش و خلاقیت و توان علمی جوانان کشور از شیوع ویروس کرونا، یک فرصت ملی برای مقابله با بحران های اینگونه ایجاد خواهند کرد.

کرمی گفت: با ورود ویروس کرونای جدید به کشورمان، در کنار زحمات جامعه پزشکی و پرستاری، فراخوانی داده ایم با عنوان با یاری زیست بوم فناوری و نوآوری کرونا را شکست می دهیم تا بر اساس آن، شرکت های دانش بنیان ، استارتاپ ها و فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری، همپای سایر نهادها و مردم، مشکل و معضل ویروس کرونا را رفع کنند.

او ادامه داد: شرکت های دانش بنیان که این روزها گل سرسبد اقتصاد ما هستند، توانمندی های خوبی دارند و در تحریم های ظالمانه پای کار آمدند و بسیاری از مسائل کشور را رفع کردند، امروز پس از شیوع ویروس کرونا اعلام آمادگی کردند و در تلید تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی سرآمد هستند و خط تولید را در راستای نیاز کشور تغییر دادند.

کلید های مجازی که مانع شیوع کرونا می شوند

کرمی اضافه نمود: چند شرکت دانش بنیان تا نیمه های شب مشغول به تولید این ژل های ضدعفونی هستند، کیت های تشخیصی پزشکی همانطور که رئیس جمهور خبر آن را اظهار داشتند در مرحله تست قرار گرفته است، افزون بر این سال ها ماسک های نانویی ما صادر می شد اما اکنون تولید و در اختیار مردم ها قرار می گیرند.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی استارتاپ ها در بحران کرونا می توانند تسهیل گر و در رفع نیاز یاری کننده باشند و بسیاری از استارتاپ ها در خرید، فروش و حمل و نقل می توان به مردم یاری کنند، بسیاری از استارتاپ ها در کلاس آنلاین در تعطیلی مدارس و دانشگاه ها می توانند یاری کننده باشند. استارتاپ هایی در زمینه دورکاری و آموزش پیشنهادات خوبی داده اند و با عنایت وزارت آموزش و پرورش و حضور یکی از معاونان این وزارتخانه این پیشنهادات بررسی می شود.

کرمی گفت:2 استارتاپ در زمینه سرگرمی و پخش فیلم اعلام آمادگی کردند و تخفیف های خوبی گذاشته اند و از استارتاپ های تولید محتوا درخواست داریم که توانمندی های خود را با ما به اشتراک بگذارند با هم افزایی می توانیم اتحاد و همگرایی بیشتر شود و نفع آن به مردم برسد و ما امکان عبور از این بحران را نداریم مگر با دقت در تولیدات در فضای مجازی، نباید با شبه علم هایی که زیاد شده است، آرامش مردم را بهم بزنیم.

سخنگوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه انتشار این فراخوان عزمی جدی برای مقابله با بیماری کرونای جدید است، ادامه داد: شرکت های دانش بنیان تولید کننده تجهیزات و لوازم پزشکی و آزمایشگاهی، تولید کنندگان ماسک نانو و ژل های ضد عفونی کننده، کیت های پزشکی و تشخیصی و تولید کننده های داروهای مرتبط، در این فراخوان ملی حضور دارند دعوت می شوند و در صورت ارائه برنامه های خاص و طرح های نو، از یاری های ویژه معاونت علمی بهره مند خواهند شد.

رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: به همین دلیل، استارتاپ های فعال در حوزه های خدماتی، آموزشی، ارائه خدمات آنلاین و تولید محتوا نیز اعلام آمادگی کرده اند که در این پویش ما را یاری خواهند کرد و با تخفیف های ویژه این دوران، رنج مردم را کمتر خواهند کرد و تسهیلات لازم در اختیار جامعه خواهند گذاشت.

کرمی اظهار داشت: مراکز رشد و نوآوری، شتابدهنده ها، مراکز علمی و شرکت های خلاق و نوآور نیز به عنوان بخش حمایت کننده از ایده های نوآور برای رفع نیاز مردم بخش دیگری از این زیست بوم هستند که می توانند طرح های خود را به ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال کنند.

وی با اشاره به حمایت های همه جانبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از صاحبان ایده و محصول برای رفع خطرات ویروس کرونا، اضافه نمود: علاقمندان برای عضویت در این پویش، می توانند به سایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (farhang.isti.ir) مراجعه کنند. در این میان و با انتشار این فراخوان از برترین تولیدات، محصولات و خدمات مرتبط به روش های گوناگون حمایت می شود.

مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، با تاکید بر اهمیت حفظ امنیت روانی جامعه در شرایط حاضر، گفت: در این راستا شرکت های صنایع خلاق و تولید محتوا با ارائه مطالب و محتوای ارزشمند می توانند ضمن آگاهی بخشی و آموزش مناسب در بین مردم، علاوه بر حفظ روحیه مقاومت و شکیبایی، از اثرات مخرب شایعات و اخبار جعلی نیز بکاهد.

کرمی در خاتمه ضمن ابراز امیدواری از برچیدن مخاطرات و مسائل به وجود آمده ویروس کرونا به یاری عموم مردم ایران، اظهار داشت: تاریخ ایران اسلامی، همواره یادآور آن است که ما در دشوارترین دوران، پیروز نهایی و سربلند حادثه های بوده ایم و همچنان نیز بر این جهت حرکت خواهیم کرد. بی شک با مختصاتی که امروز، زیست بوم نوآوری و فناوری کشورمان به دست آورده است، در آزمایش مبارزه با ویروس کرونا، پیروزمندانه وارد مرحله بلوغ و شکوفایی گام برخواهد داشت. مردم شریف مان نیز با اعتماد به این زیست بوم و بازیگران اثرگذارش که جمعی از خلاق ترین و فعال ترین جوانان و تلاش گران کشورمان را تشکیل می دهد، شتاب این فرآیند را افزایش خواهند داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دانش بنیان ها در بحران کرونا پای کار آمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش بنیان ها در بحران کرونا پای کار آمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید